Kanë mbetur edhe pak çaste deri në fillimin e ndeshjes mes Kosovës dhe Anglisë, e vlefshme për kualifikimet e Euro 2020.

Futbollistët anglezë kanë dalë në fushë për ta testuar edhe njëherë barin nw stadiumin ‘Fadil Vokrrit’.

Ata janë befasuar nga pritja që iu bë pas daljes në fushë, ku morën duartrokitje të ngrohta nga tifozët e Kosovës.

Harry Kane, Harry Maguire dhe Kieran Trippier . (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Futbollistët dhe tifozët anglezë janë mirëpritur në mënyrë të mrekullueshme këto ditë në Prishtinë.

Raheem Stirling. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Ndryshe, ‘Dardanët’ nuk kanë asnjë gjasë për kualifikim pas humbjes ndaj Çekisë, ndërsa ‘Tre Luanët’ e kanë të siguruar plasmanin në Evropian.

Lojtarëty anglezë para ndeshjes me Kosovën. (Photo by Michael Regan/Getty Images)