Loja e re Pokemon GO është futur fuqishëm edhe te lojtarët.

Reklama

Mbrojtësi i Borussia Dormund, Marcel Schmelzer ka postuar një fotot ku Pierre-Emerick Aubameyang është duke ndjekur Pikachun me shokë.

Më poshtë shihen edhe Mousa Dembele dhe Gonzalo Castro duke bërë të njëjtën gjë.

Mbrojtësi që është kundër këtyre trendeve ka thënë se e gjitha skuadra është duke e luajtur këtë lojë.

Schmelzer që është që tetë vite në skuadrën e parë të Dortmund, para tri viteve kishte bërë shaka me Robert Lewandowski i cili ishte i pasionuar me lojë ‘Angry bird’. /Telegrafi/

Marcel-Schmelzer-tweet-July-14-2016