Liverpooli vazhdon me fitore, i jep leksion Southamptonit (Video)

LIVERPOOL, ENGLAND - NOVEMBER 18: Mohamed Salah (1st L) of Liverpool celebrates scoring his side's second goal with his team mates Philippe Coutinho (C) and Alberto Moreno (R) during the Premier League match between Liverpool and Southampton at Anfield on November 18, 2017 in Liverpool, England. (Photo by Jan Kruger/Getty Images)

Liverpooli ka fituar ndaj Southamptonit me rezultat të thellë 3-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 12-të të kampionatit anglez.

Skuadra e Jurgen Kloppit ka arritur të shënoj një fitore të madhe me dominim ndaj skuadrës së Southamptonit.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 31-të nga Mohamed Salah, i cili shënoi një supergol nga distanca për epërsinë 1-0.

Sulmuesi egjiptian shënoi edhe golin e 2-0, pasi në minutën e 41-të u tregua i saktë para portierit kundërshtar pas asistimit të Philippe Coutinhos dhe me këtë epërsi skuadrat shkuan në pushim.

Momenti tek goli i dytë i Salah (Getty Images)

Në pjesën e dytë, Redsat arritën ta menaxhojnë mirë epërsinë dhe të shënojnë edhe një gol tjetër të sigurisë dhe fitores.

Ishte ylli brazilian, Coutinho, i cili shënoi në minutën e 68-të për fitoren dhe rezultat përfundimtar të takimit 3-0.

Festa e Coutinhos pas golit të shënuar (Getty Images)

Pas kësaj fitore, Liverpooli renditet në pozitën e pestë me 22 pikë, ndërsa Southamptoni në pozitën e 14-të me 13 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Redsat e presin Chelsean në shtëpi, ndërsa Southamptoni janë nikoqirë të Evertonit. /Telegrafi/

Barcelona dhe Bayern Munich po konsiderojnë shkëmbimin e çmendur, marrëveshja do t'i bënte të dy klubet jashtëzakonisht të lumtur

Xabi Alonso mund të prishë planet e Barcelonës në Ligën e Kampionëve 2024/25

Thiago Silva arrin marrëveshje me klubin e ri

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Inteligjenca artificiale zgjedh sulmuesin më të mirë në Turqi, Rey Manaj lë pas emra të njohur