LAJMI I FUNDIT:

Liverpooli hap bisedimet me dy objektiva të mëdha transferimi, ata mund të transformojnë mesfushën e tyre

Liverpooli hap bisedimet me dy objektiva të mëdha transferimi, ata mund të transformojnë mesfushën e tyre

Klubi i madh anglez, Liverpool thuhet se ka hapur bisedimet  me dy objektivat e tyre kryesore të transferimit të verës.

Reklama

Reds kanë kaluar një sezon të vështirë. Ata aktualisht janë në vendin e nëntë në tabelë, shtatë pikë larg vendeve të Ligës së Kampionëve dhe rreth 21 pikë më pak se kryesuesi i tabelës, Arsenali.

Liverpooli ka pasur probleme veçanërisht në mesfushë, me lojtarë si Fabinho, Thiago Alcantara dhe Jordan Henderson që kanë pasur lëndime dhe formë të dobët gjatë gjithë sezonit të tij.

Ndërkohë, lojtarët si Alex Oxlaide-Chamberlain dhe Naby Keita do të largohen të dy në verë pas skadimit të kontratave të tyre.

Nga ana tjetër, Reds janë lidhur me disa nga mesfushorët më të kërkuar në futbollin botëror, duke përfshirë Jude Bellingham të Borussia Dortmundit, Enzo Fernandez të Benficas dhe Sofyan Amrabat të Fiorentinës.

Liverpooli ka hapur bisedimet me Bellingham dhe Fernandez

Sipas gazetarit Anas Bakhkhar të Foot Mercato, Bellingham dhe Fernandez kanë hapur bisedime me klubin Merseyside .

“Thjesht për t’i kujtuar të gjithëve, ka pasur një takim pozitiv gjatë Kupës së Botës midis shoqëruesve të Amrabat dhe Liverpoolit, por për fat të keq, agjenti i tij mendoi se Liverpool ishte i lidhur me shumë mesfushorë gjatë këtij afati kalimtar – si Jude Bellingham dhe Enzo Fernandez dhe Liverpool po diskutonin me Borussia Dortmund dhe Benfica”, ka thënë Bakhkhar.

“Pra, ishte e vështirë për agjentin e Amrabat të shihte nëse ai do të ishte një titullar i pamohueshëm nën drejtimin e Jurgen Klopp, ishte një situatë shumë e vështirë dhe ata vendosën të braktisin negociatat me Liverpoolin”, përfundoi ai.

Bellingham thuhet se është objektivi numër 1 i transferimeve të Liverpoolit për verën.

Megjithatë, anglezi është një nga lojtarët më të dëshirueshëm në futbollin botëror, i lidhur edhe me klube tjera të mëdha si Real Madrid, Paris Saint-Germain, Manchester United, Manchester City dhe Chelsea.

Ndërkohë, Fernandez, i cili u votua si lojtari i ri më i mirë i turneut në Kupën e Botës “Katar 2022” ka qenë i lidhur me Chelsean gjatë gjithë afatit të janarit.

Megjithatë, Benfica mendohet se po kërkon mbi 100 milionë euro për argjentinasin, i cili nënshkroi vetëm verën e kaluar për gjigantët portugez. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Ocampos e realizoi me stil penalltinë ndaj Romës duke mos shikuar drejt portës

Ocampos e realizoi me stil penalltinë ndaj Romës duke mos shikuar drejt portës

Liga e Evropës
Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Kalo në kategori