LAJMI I FUNDIT:

Liverpooli fiton ndaj Wolves si mysafir, kalon tutje në FA Cup

Liverpooli fiton ndaj Wolves si mysafir, kalon tutje në FA Cup

Liverpooli ka shënuar fitore si mysafir i Wolves me rezultat 1-0 në kuadër të FA Cup për të kaluar në 1/16.

Reklama

Jurgen Klopp në këtë takim kishte startuar pa lojtarët kryesorë, duke iu dhënë hapësirë atyre që luajnë më pak.

Në minutën e 13-të u zhbllokua ndeshja, kur Harvey Elliott me një gjuajtje të bukur shënoi për 1-0 në portën e Jose Sa.

Liverpooli vazhdoi me raste, kur Konstantinos Tsimikas rrezikoi fillimisht, pastaj kërkuan një penallti që nuk u dha, ndërsa goli i Fabio Carvalho u anulua për pozitë jashtë loje.

Adama Traore në anën tjetër për Wolves kishte një rast të artë, por që nuk arriti të shënojë në minutën e 40-të.

Pjesa e dytë ishte më e dobët sa i përket rasteve, ku asnjëra skuadër nuk arriti të krijojë diçka të madhe.

Në fund Liverpooli fitoi takimin dhe kaloi në 1/16 e FC Cup./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Real Madridi largon dhe falënderon Eden Hazardin me një komunikatë me tre rreshta

Zyrtare: Real Madridi largon dhe falënderon Eden Hazardin me një komunikatë me tre rreshta

La Liga
Jurgen Klopp ka vendosur t’i dhurojë numrin 10 transferimit të tyre të madh

Jurgen Klopp ka vendosur t’i dhurojë numrin 10 transferimit të tyre të madh

Premier League
Tifozët e PSG-së vërshëllyen Messin në paraqitjen e tij të fundit për klubin

Tifozët e PSG-së vërshëllyen Messin në paraqitjen e tij të fundit për klubin

Ligue 1
Largimi para kohe nga Real Madridi: A po i thotë lamtumirë futbollit Eden Hazard?

Largimi para kohe nga Real Madridi: A po i thotë lamtumirë futbollit Eden Hazard?

La Liga
Messi konfirmon largimin nga PSG

Messi konfirmon largimin nga PSG

Ligue 1
Veprimi i shëmtuar i tifozit të Manchester United në finalen e FA Cup që tallte tragjedinë e Hillsborough

Veprimi i shëmtuar i tifozit të Manchester United në finalen e FA Cup që tallte tragjedinë e Hillsborough

Premier League
Kalo në kategori