Liverpooli dhe Man City luajnë baras në derbin e javës

Liverpool - Man City (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Liverpooli dhe Manchester City kanë barazuar pa gola 0-0 në ndeshjen derbi të javës së tetë në Ligën Premier.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte e barabartë nga të dyja skuadrat, të cilat më luanin me ‘frikë’ dhe rrallëherë tentonin sulmin.

Kështu, pas 45 minutave asnjëra skuadër nuk pati ndonjë rast të mirë për gol dhe shkuan në pushim me rezultat të bardhë.

Ndeshja ishte shumë e luftuar (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Në pjesën e dytë, tempi i lojës u rrit paksa dhe skuadrat filluan ta tregojnë veten dhe të intensifikojnë sulmet.

Rasti i parë erdhi në minutën e 61-të, por goditja e Riyad Mahrez nuk arriti ta gjej cakun.

Liverpooli provoi me anë të Mohamed Salah (64′, 67′), por edhe egjiptiani nuk pati fat dhe shifrat mbetet në pandryshuara.

Në minutën e 86-të të ndeshjes erdhi rasti më i mirë në ndeshje, por Mahrez u tregua i pa saktë nga penalltia dhe ndeshja përfundoi me rezultat 0-0.

Pas këtij barazimi, të dy skuadrat kanë nga 20 pikë në vendin e parë dhe tretë respektivisht, ndërsa në ndeshjen e radhës Liverpooli luan te Huddersfield, ndërsa City e pret Burnleyn. /Telegrafi/

I pandalshëm Edon Zhegrova, e lë në ‘gjumë’ portierin e Lyonit me një super gol

Po e kërkon e gjitha Evropa, sensacioni i River Plates ka vendosur të luajë për Real Madridin

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Jurgen Klopp mund të humbasë ceremoninë lamtumirëse në ‘Anfield’ nëse ndodh kjo gjë ndaj Aston Villës

Rekordit të jashtëzakonshëm të Bruno Fernandes i vjen fundi pasi humbi ndeshjen ndaj Crystal Palace