Liverpooli ka fituar me rezultat 3-1 ndaj Southamptonit në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të në Ligën Premier.

Reklama

Ekipi i Jurgen Klopp ka marrë edhe fitoren e dytë radhazi duke vazhduar ngjitjen në renditjen tabelore.

Golat në këtë ndeshje për Reds u shënuan nga Roberto Firmino (9’) dhe Darëin Nunez (21’, 42’), ndërsa për Saint’s shënoi Che Adams (9’).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht sulmuesi uruguaian, Nunez, i cili pas dy golave u notua me 8.6.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për mbrojtësin mysafir, Duje Caleta-Car, i cili u vlerësua me 6.0.

Reklama

Notat e lojtarëve

/Telegrafi/