Liverpooli fitoi ndaj Evertonit me rezultat 1-0 në derbin e javës në Ligën Premier.

Golin e vetëm për Reds në këtë ndeshje e shënoi Divock Origi në minutat shtesë të ndeshjes.

Belgu u fut si zëvendësim nga fundi i pjesës së dytë, por në pak minuta që ishte në fushë u tregua shumë i rrezikshëm.

Jurgen Klopp dhe Virgil van Dijk pas fitores së Liverpoolit në Anfield (Clive Brunskill/Getty Images/Guliver)

Lojtari më i mirë për skuadrën e Jurgen Klopp ishte mbrojtësi shtatlartë Virgil van Dijk, por edhe Alisson.

Xherdan Shaqiri dhe Sadio Mane nuk ishin në natën e tyre më të mirë.

Sadio Mane në tentim për të dribluar Idrissa Gueye (Foto: Clive Brunskill/Getty Images/Guliver)

Te Evertoni shkëlqeu Lucas Digne, i cili fal paraqitjes së mirë ishte edhe lojtari i ndeshjes.

Ai që dëshpëroi të gjithë në fund ishte portieri i Bluve, Jordan Pickford, pasi fal gabimit të tij shënoi Origi. Më poshtë keni notat e lojtarëve:

Liverpool:

Everton:

/Telegrafi/