Liverpool 0-0 Southampton, notat e lojtarëve (Foto)

Liverpool dhe Southampton janë ndarë në paqe pas 90 minutave, duke barazuar pa gola 0-0.

Skuadra e Jurgen Klopp ka humbur një rast të mirë që të sigurojë me një këmbë kualifikimin në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

Liverpooli barazon në Anfield, rrezikon kualifikimin në LK (Video)
Lexo po ashtu Liverpooli barazon në Anfield, rrezikon kualifikimin në LK (Video)

Kjo pasi ka barazuar në shtëpi ndaj Southamptonin me rezultat 0-0, edhe pse patën një mundësi të mirë për të shënuar në minutën e 66, por James Milner dështoi nga penalltia.

Lojtari më i vlerësuar i kësaj ndeshje ishte portieri mysafirë, Fraser Forster, i cili u notua me 9.1, ndërsa nota më e ulët shkoi për Divock Origi që u vlerësua me 5.6. /Telegrafi/

Liverpool:

Matip e Lovren ishin më të dalluarit te Reds

Southampton:

Te Southampton u dalluan edhe Romeu dhe Joshida

"Mendova se mi theu të gjithë dhëmbët" - Evander Holyfield zbuloi se cili boksier e goditi më fort

Xabi Alonso po përgatit një transferim befasues nga Real Madridi

Zbulohet arsyeja pse Xavi vendosi të qëndrojë te Barcelona

"Mbajeni atë", legjenda Adrian Mutu e konsideron Albion Rrahmanin si sulmuesin më të mirë në Rumani

El Clasico zhvendoset në SHBA, amerikanët mirëpresin ngjarjet më të rëndësishme të futbollit botëror