Në Radio Televizionin Dukagjini transmetohet emisioni i radhës Dueli Botërorit që i kushtohet Kampionatit Botëror.

Të mërkurën mbrëma është zhvilluar ndeshja e dytë gjysmëfinale dhe është përcaktuar edhe finalisti i dytë.

Ndërkaq, në Ligën e Evropës ka luajtur nënkampioni i Kosovës, Prishtina, që ka luajtur pa gola si mysafir i CS Fola Esch në Luksemburg.

Mysafirët dhe analistët në panel i analizojnë këto përballje dhe japin parashikimet për duelet e ardhshme.

Lajmet nga DUELI BOTËROR Lajmet nga DUELI BOTËROR

Mysafirët e emisionit të sotëm (e mërkurë) janë:

Salvatore Cuoci (komandant i KFOR-it)

Fatos Berisha (regjisor)

Vjosa Berisha (regjisore)

Bylbyl Sokoli (trajner/analist)

Ismet Munishi (trajner/analist)

Dueli Botëror transmetohet çdo ditë nga ora 22:30 në RTV Dukagjini, ndërsa udhëhiqet nga Arta Nitaj he Fisnik Zymi. /Telegrafi/