Kanë kaluar 13 xhiro nga fillimi i sezonit të Superligës, ku Ballkani ka mbetet lider, i ndjekur nga Gjilani dhe Drita.

Ky sukses i Ballkanit nga Suhareka është edhe falë yllit të skuadrës, Blend Baftiu.

Mesfushori sulmues ka shënuar nëntë gola dhe është i pari në listën e realizatorëve të Superligës.

Madje golat e tij kanë qenë vendimtar në sukseset e klubit.

Pas tij vjen një tjetër sensacion, Arb Manaj i Trepçës ‘89, i cili e ka gjetur rrjetën plot shtatë herë.

Tomislav Busiq dhe Gerhard Progni kanë nga gjashtë gola. /Telegrafi/

Kjo është lista

Blend Baftiu (Ballkani) 9 gola

Arb Manaj (Trepça ’89) 7 gola

Reklama

Tomislav Busiq (Gjilani) 6 gola

Gerhard Progni (Gjilani) 6 gola

Fiton Hajdari (Gjilani) 5 gola

Van Dave Harmon (Drenica) 5 gola

Reklama

Betim Haxhimusa (Drita) 5 gola

Mendurim Hoti (Feronikeli) 5 gola

Kastriot Rexha (Feronikeli) 5 gola