LAJMI I FUNDIT:

Lista e top shënuesve në Ipko Superligë, Blend Baftiu rikthehet në krye

Lista e top shënuesve në Ipko Superligë, Blend Baftiu rikthehet në krye

Ka pasur ndryshime pas javës së 28-të në listën e top shënuesve në Ipko Superligën e Kosovës.

Blend Baftiu ka arritur të realizoj het-trik në takim ndaj Dukagjinit duke u rikthyer në krye të listës së top shënuesve.


Xhevahiri i Ballkanit tani ka shkuar në kuotën e 15 golave, duke mbajtur pozitën e parë me plot meritë.

Por Baftiu nuk po ndjehet rehat nga konkurrentët për Këpucën e Artë, pasi Ahmed Januzi dhe Arb Manaj gjithashtu kanë shënuar dhe kanë nga 14 gola.

Në vendin e katërt ndodhet sulmuesi i Dritës, Kastriot Rexha që gjithashtu realizoi gol ndaj Llapit.

Me nga 11 gola janë dyshja e Gjilanit, Fiton Hajdari dhe Gerhard Progni, ndërsa ka 10 realizime kanë Betim Haxhimusa i Dritës dhe Shend Kelmendi i Flamurtarit.

Lista e top-10 shënuesve në Ipko Superligë mbyllet me Otto John e Alban Shillova që kanë realizuar nga nëntë gola. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Premier League
Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

La Liga
Kalo në kategori