LAJMI I FUNDIT:

Lista e lojtarëve më të fauluar në pesë ligat më të mira të Evropës këtë sezon – Vinicius i pakonkurrencë

Lista e lojtarëve më të fauluar në pesë ligat më të mira të Evropës këtë sezon – Vinicius i pakonkurrencë

Është zbuluar një listë e lojtarëve më të fauluar në pesë ligat më të mira të Evropës. FBref ka përmbledhur numrat shumë të rëndësishëm për të përcaktuar lojtarët më të fauluar nga Liga Premier, La Liga, Serie A, Bundesliga dhe Ligue 1.

Reklama

Ata kanë përpiluar një listë të fortë me 20 lojtarë të lojtarëve në këtë aspekt, e cila përmban emra të futbollistëve që kanë vëmendjen e madhe në këtë edicion.

Vinicius Junior është lojtari më i fauluar në ligat kryesore të Evropës. Lojtari i Real Madridit është fauluar 110 herë – i vetmi lojtar që tre shifra.

Drejtuesit e Real Madridit i ofrojnë fanellën legjendare me numër 7, Vinicius Jr befason me përgjigjen
Lexo po ashtu Drejtuesit e Real Madridit i ofrojnë fanellën legjendare me numër 7, Vinicius Jr befason me përgjigjen

Mattia Zaccagni, Isaac Palazon Camacho, Teji Savanier dhe Isaac Success renditen respektivisht në vendin e dytë, të tretë, të katërt dhe të pestë.

Mounaim El Idrissy, Lucas Robertone, Wilfried Zaha, Jordan Ayew dhe Jonas Hector përbëjnë dhjetëshen e parë.

Imazhi: FBref

Kouadio Kone, Enes Unal, Sergi Darder, Grealish, Toney renditen përkatësisht në vendin e 11, 12, 13, 14 dhe 15.

Jude Bellingham , Arnaud Nordin, Sergej Milinkovic-Savic, Neymar dhe Randal Kolo Muani plotësojnë listën me 20 lojtarë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori