LAJMI I FUNDIT:

Lista me 30 futbollistë që kanë mbetur pa ekip

Lista me 30 futbollistë që kanë mbetur pa ekip

Afati kalimtar i verës është në zhvillim e sipër dhe disa nga futbollistët e njohur ende nuk janë angazhuar.

Shumë lojtarë kanë nënshkruar kontrata të reja gjersa disa prej tyre kanë vendosur që të jenë të lirë pas 30 qershorit.

Disa prej tyre mund edhe të pensionohen pasi që nuk dëshirojnë të tradhtojnë klubin e zemrës si në rastin e Daniele Rossit.


Balotelli, Alves, Balotelli, Sturridge, Vahill kanë mbetur pa klube dhe se janë në shqyrtim e sipër të ofertave.

Më poshtë është lista e 30 lojtarëve që tashmë janë të lirë dhe po kërkojnë angazhim të ri me klube të ndryshme.

Dani Alves, Mario Balotelli, Filipe Luis, Franck Ribery, Daniele de Rossi, Yacine Brahimi, Fabio Coentrao, Juanfran, Daniel Sturridge, Claudio Marchisio, Thomas Vermaelen, Fernando Llorente, Guillermo Ochoa, Adrian San Miguel, Hatem ben Arfa, Wilfried Bony, Shinji Okazaki, Stephan Lichtsteiner, Andy Carroll, Abel Hernandez, Adrian Lopez, Keisuke Honda, Markel Susaeta, Yohan Cabaye, Gary Cahill, Martin Caceres, Ignazio Abate, Danny Welbeck, Martin Skrtel, Yoann Gourcuff. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

La Liga
Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

La Liga
Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Ndërkombëtare
Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Premier League
Kalo në kategori