Afati kalimtar i verës është në zhvillim e sipër dhe disa nga futbollistët e njohur ende nuk janë angazhuar.

Shumë lojtarë kanë nënshkruar kontrata të reja gjersa disa prej tyre kanë vendosur që të jenë të lirë pas 30 qershorit.

Disa prej tyre mund edhe të pensionohen pasi që nuk dëshirojnë të tradhtojnë klubin e zemrës si në rastin e Daniele Rossit.

Balotelli, Alves, Balotelli, Sturridge, Vahill kanë mbetur pa klube dhe se janë në shqyrtim e sipër të ofertave.

Më poshtë është lista e 30 lojtarëve që tashmë janë të lirë dhe po kërkojnë angazhim të ri me klube të ndryshme.

Reklama

Dani Alves, Mario Balotelli, Filipe Luis, Franck Ribery, Daniele de Rossi, Yacine Brahimi, Fabio Coentrao, Juanfran, Daniel Sturridge, Claudio Marchisio, Thomas Vermaelen, Fernando Llorente, Guillermo Ochoa, Adrian San Miguel, Hatem ben Arfa, Wilfried Bony, Shinji Okazaki, Stephan Lichtsteiner, Andy Carroll, Abel Hernandez, Adrian Lopez, Keisuke Honda, Markel Susaeta, Yohan Cabaye, Gary Cahill, Martin Caceres, Ignazio Abate, Danny Welbeck, Martin Skrtel, Yoann Gourcuff. /Telegrafi/

Reklama