LAJMI I FUNDIT:

Lisandro Martinez i nënshtrohet përsëri një operacioni, pritet të humbasë tërë vitin

Lisandro Martinez i nënshtrohet përsëri një operacioni, pritet të humbasë tërë vitin
Reklama

Mbrojtësi i Manchester United, Lisandro Martinez, pritet t’i nënshtrohet një operacioni për herë të dytë për shkak të thyerjes së ashtit të këmbës, ka raportuar mediumi anglez “Daily Mail”.

Lëndimin të cilin argjentinasi e pësoi ndaj Sevillas në muajin prill, e ka shqetësuar atë deri sot duke bërë që të humbasë disa ndeshje në këtë start të ri të sezonit.


Operacioni pritet që të kryhet gjatë javës së ardhshme dhe Martinez me shumë gjasë do të humbasë tërë vitin 2023 për shkak të periudhës së rikuperimit pas operacionit që mendohet të jetë diku dy deri në tre muaj.

Martinez iu bashkua “Djajve të Kuq” në korrik të vitit të kaluar pas një aventure tre vjeçare në Holandë me Ajax.

Kostoja e transferimit të tij ishte rreth 57 milionë euro ku 25-vjeçari ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare, me mundësi vazhdimi edhe për një vit tjetër.

Me të arritur në “Old Trafford”, Martinez nuk pati vështirësi për t’u adaptuar me ekipin dhe me ligën, ku menjëherë tregoi lidershipin e tij, duke formuar një dyshe të fortë më francezin Raphael Varane.

Humbja ndaj Palace krijon kaos te United, Ten Hag godet yllin e ekipit: Morëm vendime të gabuara
Lexo po ashtu Humbja ndaj Palace krijon kaos te United, Ten Hag godet yllin e ekipit: Morëm vendime të gabuara

Mungesa e tij natyrisht që do ta bëjë me kokëdhimbje holandezin Ten Hag, por në skuadër ka emra si Johnny Evans, Harry Maguire, Victor Lindelof që janë të gatshëm të luftojnë për një vend në formacion./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Ligat tjera
Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Ligat tjera
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

La Liga
Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Premier League
Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Premier League
Kalo në kategori