LAJMI I FUNDIT:

Lirim Zendeli zë vendin e dytë në Formula 4, lë pas djalin e legjendës Michael Schumacher (VIDEO)

Lirim Zendeli zë vendin e dytë në Formula 4, lë pas djalin e legjendës Michael Schumacher (VIDEO)

Lirim Zendeli ka arritur sukses të madh duke e përfunduar i dyti garën për Çmimin e Madh të Zandvoort në Formula 4, në garën që u zhvillua në Amsterdam.

Reklama

Ngasësi i talentuar shqiptar ka zënë një vend në podium, duke përfunduar pas Mike David Ortmann, dhe para të birit të legjendës Michael Schumacher, Mick.

zendeli 2

Zendeli është vetëm 16 vjeçar dhe garon nën flamurin e Gjermanisë, shkruan Lajmi.

Ky është viti i parë i tij në Formula 4, dhe ne i dëshirojmë sukses në të ardhmen, duke shpresuar që ta shohim sa më shpejtë në garat e Formula 1.

Garën e plotë ku Zendeli zuri vendin e dytë, mund ta shikoni në videon e mëposhtme.

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
Kalo në kategori