LAJMI I FUNDIT:

Liridon Krasniqi protagonist në Malajzi, e dërgon skuadrën e tij në gjysmëfinale të Kupës dhe feston me flamurin e Kosovës

Liridon Krasniqi protagonist në Malajzi, e dërgon skuadrën e tij në gjysmëfinale të Kupës dhe feston me flamurin e Kosovës

Liridon Krasniqi po shkëlqen në skuadrën e tij të re Terengganu në elitën e futbollit të Malajzisë.

Reklama

Krasniqi këtë edicion iu bashkua kësaj skuadre dhe tanimë kanë arritur edhe një sukses në Kupën e Malajzisë.

Në çerekfinale skuadra e tij Terengganu ka triumfuar me rezultat 4-2 ndaj Kelantan dhe Krasniqi ishte ndër më të mirët në fushë.

Mesfushori nga Kosova bëri një asistim në këtë duel, derisa skuadra e tij ka arritur sukses të madh duke u kualifikuar për në gjysmëfinale të Kupës së shtetit.

View this post on Instagram

A post shared by MATDON (@liridonkrasniqi_8)

Pas përfundimit të ndeshjes, Krasniqi festoi me flamurin e Kosovës edhe pse ai tani e dy vite po luan për Kombëtaren e Malajzisë.

E në gjysmëfinalen e madhe, Terengganu do të përballet me Kuala Lampur City ku synimi është të arrijnë në finalen e madhe. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori