Liria i kthehet fitoreve, solide ndaj Flamurtarit

KF Liria ka shënuar fitore në shtëpi ndaj Flamurtarit para tifozëve prizrenas me rezultat 2-0.

Liria filloi furishëm takimin me David Domgjonin i cili qëlloi shtyllën pas tetë minutash lojë.

Deri në fund të pjesës së parë skuadra mysafire zhvilli futboll defensiv, teksa Liria nuk ishte konkrete.

Pjesa e parë u mbyll me një rast të pastër për Flamurtarin, por Jurgen Gjini nuk konkretizoi.

Në pjesën e dytë Liria hyri më konkretisht dhe pas në ore lojë (60’) ishte Zenel Gavazaj ai që shënoi për 1-0.

Në minutën e 78-të mesfushori ofensiv, Meriton Korenica gjeti portën për dyfishim të rezultatit. Kapiteni shënoi për 2-0 dhe rezultatin përfundimtar.

Me këtë fitore Liria ngjitet në pozitën e shtatë me 25 pikë, vetëm pesë pikë larg liderit Llapi dhe një pikë më pak se Ferronikeli që mban vendin e dytë.

Liria ndeshjen e ardhshme këtë fundjavë e pret Besën në shtëpi, kurse Flamurtari pret Drenicën. /Telegrafi/

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes