Lipjani shënon fitoren e dytë në Superligë, triumfon në udhëtim te Feronikeli

Lipjani ka shënuar fitore ndaj Feronikelit si mysafir me rezultat 62:68 (23:12, 13:22, 13:20, 13:14), në kuadër të javës së 25-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Nikli e nisi ndeshjen shumë mirë, duke fituar periodën e parë 23:12, kurse në atë të dytë lipjanasit u kundërpërgjigjën, duke e fituar 13:22, për të shkuar në pushim me rezultat 36:34.

Lipjani vazhdoi me lojë të mirë edhe në periodën e tretë, që e fitoi 13:20, kurse 10 minutat e fundit nuk ndryshuan shumë rezultatin (13:14) dhe Lipjani fitoi në fund 62:68.

Dayon Griffin u dallua te Feronikeli me 25 pikë, pesë kërcime e katër asistime, derisa te Lipjani edhe kësaj radhe u dallua Tamas Bruce me 23 pikë e 14 kërcime.

Feronikeli ka pesë fitore dhe 17 humbje, derisa Lipjani dy fitore dhe 21 humbje.

"Unë thjeshtë dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes

Gol fenomenal nga Xherdan Shaqiri prej gjuajtjes së lirë

Zbulohen dhe renditen 10 sulmuesit më të mirë të të gjitha kohërave, shumë befasi në listë