LAJMI I FUNDIT:

Lionel Messi tregon nëse do të luajë në Kupën e Botës së vitin 2026

Lionel Messi tregon nëse do të luajë në Kupën e Botës së vitin 2026

Legjenda e Argjentinës, Lionel Messi, ka pranuar se të luajë në Kupën e Botës së vitit 2026 do të jetë e vështirë për shkak të moshës së tij.

Messi ishte në formë drithëruese gjatë Kupës së Botës “Katar 2022”, teksa frymëzoi Argjentinën drejt triumfit në Lindjen e Mesme.

Para turneut, Messi deklaroi se edicioni i vitit 2022 do të jetë Botërori i tij i fundit, por pasi Argjentina shijoi suksesin, ai nuk e ka përjashtuar plotësisht mundësinë që ta ndihmojë vendin e tij të mbrojë titullin e tyre.

Megjithatë, sulmuesi i Paris Saint Germain pranoi se do të jetë e vështirë për shkak të moshës së tij.

“Për shkak të moshës do të jetë e vështirë ta bëjë vitin 2026”, ka thënë Messi në një intervistë me mediumin argjentinas Ole.

Reklama

“Më pëlqen të luaj futboll dhe ndërsa ndihem sikur jam në formë të mirë dhe po e shijoj këtë, do ta vazhdoj”.

“Duket shumë kohë deri në Kupën e Botës së ardhshme, por kjo varet nga mënyra se si shkon karriera ime”, përfundoi ylli argjentinas. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori