Në Decathlon Arena-Stade Pierre-Mauroy zhvillohet ndeshja e javës së tretë në Ligue 1, ndërmjet Lille dhe Paris Saint-Germain

Kampioni i Francës i ka fituar dy sfidat e pare kampionale dhe dëshiron të vazhdojë me triumfe. Në anën tjetër, skuadra nikoqire ka arkëtuar katër pikë nga një fitore dhe një barazim.

Trajnerët Paulo Fonseca dhe Christophe Galtier kanë bërë përzgjedhjen e lojtarëve që do të luajnë nga minuta e parë.


Formacioni startues i Lille: Jardim; Diakite, Fonte, Alexsandro, Gudmundssn; Andre, Gomes; Ismaily, Yazici, Bamba; David.

Formacioni startues i Paris Saint-Germain: Donnarumma; Ramos, Marquinhos, Kimpembe; Hakimi, Verratti, Vitinha, Nuno Mendes; Messi; Mbappe, Neymar.


/Telegrafi/