LAJMI I FUNDIT:

Lila Moss shfaqet me një fustan të tejdukshëm në British Fashion Awards, duke kujtuar momentin ikonik të Kate Moss të vitit 1993

Lila Moss shfaqet me një fustan të tejdukshëm në British Fashion Awards, duke kujtuar momentin ikonik të Kate Moss të vitit 1993

Lila Moss ‘pasqyroi’ nënën e saj të famshme Kate, teksa ecte në tapetin e kuq në ‘British Fashion Awards 2023’ të hënën.

Modelja, 21 vjeçe, kishte veshur një fustan të tejdukshëm metalik që të kujton fustanin e nënës së saj, Kate Moss të vitit 1993, i kompletuar me të brendshme të zeza.

Me seksione të prera dhe rripa të hollë, fustani argjendi, nga Nensi Dojaka, u kompletua me sytjena kapur bashkë me fustanin dhe pjesën e poshtme të shpinës, shkruan DailyMail.

Lila ngriti lartësinë e saj me disa taka të zeza me rripa dhe aksesorë me vathë floriri, të huazuar nga Kate.

Për të kompletuar veshjen e saj të frymëzuar nga vitet e 90-ta ajo zgjodhi një grim shumë delikat dhe i ktheu flokët në një topuz.

Fustani i tejdukshëm i Liza Bruce i veshur nga Kate në 1993 ishte shumë i mprehtë në atë kohë, por paralajmëroi një trend të ri për fustanet ‘slip’.

Për tri dekada mbetet një nga pamjet më ikonike të Kate, por ajo më parë zbuloi se nuk e kishte idenë se veshja ishte e tejdukshme dhe se ajo e kuptoi vetëm kur gjeti fotot e saj në gazetë të nesërmen.

“Ishte blici që e bën atë të duket lakuriq”, tha ajo për ‘British Vogue’.

“Kur e kisha veshur, nuk mendoja se ishte aq e dukshme, por padyshim që ishte”, shtoi ajo. “Fustani i mirë, natën e mirë.” /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Komentet mbi trupin e Françeskës, Ledioni reagon ashpër ndaj Eglës: Nuk më intereson fare se çfarë mendimi ke për të thënë

Komentet mbi trupin e Françeskës, Ledioni reagon ashpër ndaj Eglës: Nuk më intereson fare se çfarë mendimi ke për të thënë

Magazina
Alba Vukaj ekspozon linjat trupore e veshur në bikini, në pushimet në Meksikë

Alba Vukaj ekspozon linjat trupore e veshur në bikini, në pushimet në Meksikë

Magazina
Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Magazina
Eliminohet nga “Big Brother Vip Albania” Albi Nako

Eliminohet nga “Big Brother Vip Albania” Albi Nako

Magazina
Gresa Behluli reagon për herë të parë pas aksidentit të babait të saj, tregon për gjendjen e tij

Gresa Behluli reagon për herë të parë pas aksidentit të babait të saj, tregon për gjendjen e tij

Magazina
Burri që gjuajti me telefon Bebe Rexhën gjatë koncertit të saj, mund t'i shpëtojë burgut pasi bëri 40 ditë shërbim në komunitet

Burri që gjuajti me telefon Bebe Rexhën gjatë koncertit të saj, mund t'i shpëtojë burgut pasi bëri 40 ditë shërbim në komunitet

Magazina
Kalo në kategori