LAJMI I FUNDIT:

Liga e Parë në basketboll: Stinori pranveror fillon me derbin mes Dritës dhe AS Prishtinës

Liga e Parë në basketboll: Stinori pranveror fillon me derbin mes Dritës dhe AS Prishtinës
(Foto: basketbolli.com)

Në mesjavë zhvillohet xhiroja e dhjetë në Ligën e Parë, apo e para për stinorin pranveror.

Reklama

Që në javën e parë do të zhvillohet derbi ndërmjet RC Cola Dritës dhe AS Prishtinës. Gjilanasit kanë tetë fitore dhe vetëm një humbje nga AS Prishtina, kurse prishtinasit kanë nëntë fitore në nëntë ndeshje të zhvilluara, duke qenë skuadra e vetme pa humbje në Ligën e Parë.

Istogu, që ka shtatë fitore dhe dy humbje do të përballet me Feronikelin, që ka tri fitore dhe gjashtë humbje.

Të enjten do të përballen Prishtina e Re dhe Vushtrria. Prishtinasit kanë një fitore dhe tetë humbje, kurse vushtrriasit katër fitore dhe pesë humbje.

Lipjani, që është e vetmja skuadër pa fitore në Ligën e Parë do të përballet me Megaspors, që ka dy fitore dhe shtatë humbje.

Takimi i fundit i kësaj xhiro është mes Marigona Hill Prishtinës dhe New Basketit. Marigona Hill ka gjashtë fitore dhe tri humbje, kurse New Basket pesë fitore dhe katër humbje.

Liga e Parë – Xhiro 10

E martë
17:00 Feronikeli – Istogu

E mërkurë
19:00 RC Cola Drita – AS Prishtina

E enjte
16:00 Prishtina e RE – Vushtrria

E premte
17:00 Megasports – Lipjani
18:15 Marigona Hill Prishtina – New Basket

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Portieri i PSG-së është në gjendje të rëndë pasi është rrëzuar nga kali dhe është dërguar me urgjencë në spital

Portieri i PSG-së është në gjendje të rëndë pasi është rrëzuar nga kali dhe është dërguar me urgjencë në spital

Ligue 1
Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Premier League
Kalo në kategori