Liga e Evropës/ Formacionet zyrtare, Rangers – RB Leipzig: Luftohet për një vend në finale

Rangers  do të jetë nikoqir i  RB Leipzig në ndeshjen e dytë kthyese gjysmëfinale të Ligës së Evropës.

Ndeshja e parë në mes këtyre dy skuadrave u mbyll me fitoren e gjermanëve me rezultat 1-0, por ka mbetur gjithçka e hapur për ndeshjen kthyese.

Të dy skuadrat do të kërkojë finalen, ndërsa gjermanët duke parë rezultatin e ndeshjes së parë duken më të avantazhuar, por skocezët si vendas janë shumë të fortë.

Duke parë ndeshjen e parë dy skuadrat pritet të jenë të kujdesshme.

Ndeshja fillon në orën 21:00.

Rangers: McGregor; Tavernier, Goldson, Bassey, Barisic; Lundstram, Jack, Kamara; Aribo, Wright, Kent.

RB Leipzig: Gulácsi; Gvardiol, Orban, Klostermann; Henrichs, Laimer, Kampl, Angeliño; Dani Olmo; Poulsen, Nkunku.

/Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes