Edhe kjo javë në Superligën e Zvicrës, ka qenë e mirë për disa nga lojtarët shqiptar.

Mirlind Kryeziu i Zurich dhe Ermir Lenjani i Sion janë në formacionin e javë të publikuar nga televizioni Sportalhd.

Kryeziu ka qenë i jashtëzakonshëm në fitoren e Zurich ndaj Sion, duke mos lejuar sulmuesit kundërshtarë të shënojnë.

Në anën tjetër Lenjani edhe pse ka pësuar humbje ishte i vetmi aktiv te Sioni.

Fal paraqitjes së mirë individual ai është përfshirë në 11-shë. /Telegrafi/