LAJMI I FUNDIT:

Legjenda Robert De Niro nuk ka ditur si të merret me femrat në jetën e tij

Legjenda Robert De Niro nuk ka ditur si të merret me femrat në jetën e tij
(Foto: Twitter/Perez Hilton)

Lajmi nga avokati i Robert de Niros se aktori nuk ka para dhe duhet të pranojë të gjitha rolet që i ofrohen dhe punon 12 orë në ditë, si dhe për shkak të divorcit të dhimbshëm që po kalon, shkaktoi shumë vëmendje dhe komente.

Si është e mundur që aktori i famshëm, një nga më të mëdhenjtë në histori, të mos ketë para dhe ende duhet të paguajë shpenzime për ish-gruan e tij me të cilën ishte i martuar për 21 vjet dhe tani është në proces divorci?

Procesi i dhimbshëm i divorcit aktualisht zhvillohet në shtetin e New Yorkut dhe siç deklaruan avokatët, Grace shpenzon rreth 215.000 dollarë në muaj në karta krediti dhe rreth 160.000 dollarë në para për rroba, bizhuteri dhe lukse të tjera, dhe me qëllim që të vendos se, aktori duhet të pranojë gjithçka që rolet i ofrohen.

Derisa të divorcohen, ylli i Hollywoodit, sipas marrëveshjes paramartesore, duhet t’i mundësojë ish-gruas së tij që do të bëhet së shpejti të jetojë si më parë. De Niro u detyrohet taksave të shtetit dhe tarifa nga dy filmat e ardhshëm do të shkojë ekskluzivisht për ato qëllime, vuri në dukje avokati.

(Foto: Twitter/Vanity Fair)

Ai kishte një marrëdhënie shumë specifike me Grace Hightower, me të cilën tani po kalon një divorc të dhimbshëm. Më shumë se 20 vjet martesë janë ndjekur nga grindje të shpeshta: fituesi i dyfishtë i Oskarit tashmë ka bërë kërkesë për divorc një herë dhe ka luftuar për kujdestarinë e djalit të tij me autizëm, por çifti pastaj rinovoi zotimet e tyre të martesës.

Sharon Stone: De Niro ka qenë aktori që ka puthur më mirë se kushdo tjetër
Lexo po ashtu Sharon Stone: De Niro ka qenë aktori që ka puthur më mirë se kushdo tjetër

Robert dhe Hightower, një ish-stjuardesë, u takuan në vitin 1987, kur ai kishte fituar tashmë dy Oskarë (për një rol episodik në “Godfather” të dytë dhe një rol kryesor në “Bull Raging”), dhe ajo punoi për restorantin e famshëm Mr. Chow në Londër. Ata u martuan vetëm në vitin 1997, pas gati dhjetë vjet marrëdhënie, por martesa ishte e mbushur me mosmarrëveshje që nga fillimi.

Ata kanë dy fëmijë, një djalë Eliot dhe një vajzë Helen, e cila u lind kur aktori popullor ishte 69 vjeçar – transmeton KosovaPress.

Grace herë pas here praktikonte aktrimin dhe këngën, me ndihmën e përzemërt të De Niro, por pa shumë sukses. Ajo ishte më e suksesshme në drejtimin e zinxhirit të kafiterisë Coffee of Grace dhe realizimin e idesë së burrit të saj për të filluar Festivalin e Filmit Tribeca në New York, jo shumë larg Kullave Binjake të shembura, pas sulmeve terroriste në Qendrën Botërore të Tregtisë më 11 shtator 2001.

Ata u shkurorëzuan për herë të parë në vitin 1999, pas dy vitesh martesë, por divorci, megjithëse Bobby i famshëm bëri kërkesë për divorc, kurrë nuk mori epilog gjyqësor. Në atë kohë, ata luftuan për kujdestarinë e djalit të tyre, i cili zgjati derisa të zgjidhnin probleme të shumta, të pajtoheshin dhe të ripërtërinin dashurinë e tyre.

(Foto: Twitter/KarimBitar)

Robert dhe Grace rinovuan betimet e tyre martesore në vitin 2004 në një ceremoni në Malet Catskill afër Nju Jorkut dhe një zotim i ri i dashurisë së përjetshme morën pjesë miqtë e tyre të vjetër, regjisori Scorsese dhe aktorja Meryl Streep.

Pas kësaj, marrëdhënia e tyre u ftoh në disa raste dhe ata bënë pushime të ngjashme, por në fund ata gjithmonë arritën të gjenin një kompromis dhe të qëndronin së bashku. Ata nuk flisnin shpesh për martesën dhe intimitetin e tyre, por vazhdimisht flisnin në publik për autizmin e djalit të tyre Eliot.

Marrëdhënia e tyre u forcua për pak kohë nga një anëtar i ri i familjes – vajza Helen, megjithatë që në vitin 2013, në një intervistë me New York Times, Grace bëri me dije për zhdukjen e emocioneve.

“Në fillim të marrëdhënies, gjithçka ishte e thjeshtë. Ne patëm atë entuziazëm të dashuruarish. Me kalimin e kohës, problemet na kapërcyen, shqetësimet na pushtuan dhe dashuria ra në plan të dytë”, ishte shprehur ajo.

De Niro u martua dy herë. Për herë të parë me Diane Abbott, me të cilën ai ka një djalë dhe një vajzë të adoptuar. Ai gjithashtu ishte në një lidhje afatgjatë me fotomodelen Toukie Smith, me të cilën ka dy djem. Aktori ka qenë edhe në një lidhje të shkurtër me këngëtaren Helena Springs, e cila lindi vajzën e tij.

Përkundër faktit se ai i kërkoi t’i jepte fund shtatzënisë, këngëtarja përsëri vendosi të lindte. Aktori më pas i pagoi 50.000 dollarë, por ata nuk donin që ajo t’i nënshtrohej një testi atësie. Ai e bëri atë vetëm pas dhjetë vjetësh, kur Springs e paditi për shpenzime të papaguara dhe zbuloi se vajza nuk ishte aspak e tij.

Karizmatiku De Niro, i konsideruar nga shumë si aktori më i mirë i brezit të tij, ka bërë më shumë se 60 filma gjatë karrierës së tij, dhe përkundër njohjeve dhe çmimeve të shumta, ai pretendon se nuk ka parë kurrë ndonjë nga filmat e tij deri në fund dhe se ai gjithmonë do të binte në gjumë.


Në trend Magazina

Më shumë
Moment i sikletshëm - Adi Krasta ia vë stilolapsin në mes të gjoksit Arilena Arës në transmetim live

Moment i sikletshëm - Adi Krasta ia vë stilolapsin në mes të gjoksit Arilena Arës në transmetim live

Magazina
Rrëfeu për dhunën e ushtruar nga ish-bashkëshorti, Xhuli i del në mbrojtje Drenusha Latifit: Bravo për zërin dhe mesazhin që po shpërndan

Rrëfeu për dhunën e ushtruar nga ish-bashkëshorti, Xhuli i del në mbrojtje Drenusha Latifit: Bravo për zërin dhe mesazhin që po shpërndan

Magazina
Lumbardhi me një dedikim për Kader Kicajn: Më mungon

Lumbardhi me një dedikim për Kader Kicajn: Më mungon

Magazina
Stresi thotë se me Sara Gjordenin kanë jetuar në një lagje: Nuk do ia sugjeroja lojën që po bën

Stresi thotë se me Sara Gjordenin kanë jetuar në një lagje: Nuk do ia sugjeroja lojën që po bën

Magazina
Naser Qeli njofton një projekt filmik - pjesë e tij do të jenë edhe disa ish-banorë të Big Brother VIP Kosova 2

Naser Qeli njofton një projekt filmik - pjesë e tij do të jenë edhe disa ish-banorë të Big Brother VIP Kosova 2

Magazina
Vesa Vllasaliu thotë se një polic i ka shkruar privatisht dhe ka flirtuar me të pasi i kanë ndihmuar me një çështje

Vesa Vllasaliu thotë se një polic i ka shkruar privatisht dhe ka flirtuar me të pasi i kanë ndihmuar me një çështje

Magazina
Kalo në kategori