LAJMI I FUNDIT:

LeBron rikthen Lakers te fitorja, Brooklyn bën përmbysje spektakolare ndaj Suns

LeBron rikthen Lakers te fitorja, Brooklyn bën përmbysje spektakolare ndaj Suns
(Foto: Instagram/lakers)

Los Angeles Lakers rikthehet te fitorja dhe e bën këtë me shifrat 104-112 në udhëtimin e “Target Center” ndaj Minnesota Timberwolves.

Vetëm dy ditë pas humbjes me Denver Nuggets, kalifornianët reagojnë në mënyrën më të mirë, ndonëse duhet pranuar se suksesi në Minnesota nuk ishte aspak i lehtë.

LeBron James ishte protagonist për Lakers, pasi arriti të shënojë 30 pikë, të rikuperojë 13 topa dhe të japë 7 asiste, ndërsa ylli tjetër i skuadrës Anthony Davies vijon të qëndrojë jashtë parketit për shkak të një dëmtimi.


View this post on Instagram

A post shared by Los Angeles Lakers (@lakers)


Vijon të bëjë mirë edhe Brooklyn Nets, që mposhti Phoenix Suns me shifrat 124-128 në një nga sfidat më spektakolare të javës. James Harden ishte protagonist i padiskutueshëm i Nets, me 38 pikë të shënuara, 7 rikuperime dhe 11 asiste, duke kontribuar në përmbysjen spektakolare.

Phoenix e nisi në mënyrë perfekte ndeshjen dhe kur kishte mbaruar gjysma e lojës, vendasit kryesonin me rezultatin e thellë 75-55, megjithatë reagimi i Brooklyn ishte fantastik në gjysmën e dytë, pasi ia dolën të përmbysin gjithçka dhe të marrin fitoren e katërt radhazi – transmeton SuperSport.

Ka fituar edhe Portland Trail Blazers, që iu imponua Oklahoma City Thunder me shifrat 104-115 dhe regjistroi suksesin e pestë radhazi në kampionat, që vijon ta ngjitë në renditje. Lillard ishte protagonist i Trail Blazers me 31 pikë të shënuara, 7 rikuperime dhe 10 asiste.

Në sfidat e tjera Boston Celtics mposhti Denver Nuggets me shifrat 112-99, New Orleans Pelicans triumfuan me rezultatin e thellë 113-144 dhe Toronto Raptors mposhti Milwaukee Bucks me shifrat 113-124.

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Rodri dhe Alvaro Morata shpallen fajtorë nga UEFA për incidentin në fitoren e Spanjës në Euro 2024

Rodri dhe Alvaro Morata shpallen fajtorë nga UEFA për incidentin në fitoren e Spanjës në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori