LAJMI I FUNDIT:

LeBron James lë të kuptohet se do të pensionohet nga basketbolli

LeBron James lë të kuptohet se do të pensionohet nga basketbolli

Superylli i Los Angeles Lakers, LeBron James mund të ketë luajtur tashmë ndeshjen e fundit të karrierës së tij në NBA.

Reklama

Gjatë konferencës së tij për shtyp pas ndeshjes pasi Denver Nuggets eliminuan skuadrën e tij, ‘Mbreti’ la të kuptohet se ndoshta do të tërhiqej nga basketbolli.

James, 38 vjeç, sapo përfundoi sezonin e tij të 20-të në NBA si koshashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave dhe në pragun e një finaleje tjetër, por ai mundi të bëjë vetëm kaq shumë.

“Nuk është kënaqësi të mos arrish në finale”, ka thënë fillimisht James.

“Do të shohim se çfarë do të ndodhë gjatë rrugës. Nuk e di. Kam shumë për të menduar, të jem i sinqertë”.

“Vetëm me mua, personalisht duke ecur përpara me lojën e basketbollit, kam shumë për të menduar”, përfundoi ylli amerikan.

Carmelo Anthony, nga i njëjti vit drafti me James, njoftoi tërheqjen e tij më herët gjatë ditës, duke e lënë LeBronin si të vetmin që ka mbetur nga ai vit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori