Lazio dhe Interi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A.

Nerazzurrët janë mysafir të Lazios në derbin e vlefshëm për javën e 24-të në Serie A, i cili zhvillohet në Olimpico nga ora 20:45.

Ekipi i Antonio Contes vjen në këtë takim pas dy fitoreve radhazi dhe synon fitoren e radhës nga ky udhëtim i vështirë, për ta rikthyer pozitën e parë.

Në anën tjetër, edhe vendasit janë në formë të lartë dhe duan rezultat pozitiv për të mbetur në hap në garën për titull.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mirë të mundshme, ndërsa Conte e ka lënë përsëri në bankë Christian Eriksenin.

Lazio: S=Strakosha; Luiz Felipe, Acerbi, Radu; Marusic, Milinkovic-Savic, Leiva, Luis Alberto, Jony; Caicedo, Immobile

Inter: Padelli; Godin, De Vrij, Skriniar; Candreva, Vecino, Brozovic, Barella, Young; Lukaku, Lautaro

/Telegrafi/