LAJMI I FUNDIT:

Laura Fazliu mposhtet në repesazh, mbetet pa medalje në Grand Slamin e Tbilisit

Laura Fazliu mposhtet në repesazh, mbetet pa medalje në Grand Slamin e Tbilisit

Xhudistja jonë, Laura Fazliu ishte e pafat në ndeshjen për medaljen e bronztë, pasi u mposht në repesazhin e Grand Slamin që po mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë.

Laura ishte xhudistja e radhës që po bënteë krenare Kosovën me suksesin e saj, por mungesa e fatit bëri që ajo të mos e fitojë medaljen.

Xhudistja 23-vjeçare u mposht në repesazhin për medaljen e bronztë në Grand Slamin e Tbilisit në kategorinë deri në 63 kilogramë.

Në ndeshjen e repesazhit, Laura ishte në epërsi prej një pike ndaj xhudistes holandeze, Joanne Van Lieshout, por pranoi dy ‘waza-ari’ duke u mposhtur me ippon.

Vlen të theksohet se edhe dje (e premte), medaljen e bronztë e fitoi xhudistja tjetër nga Kosova, Distria Krasniqi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Përfaqësueset
De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

Ligue 1
Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Përfaqësueset
Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Përfaqësueset
Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

La Liga
Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Përfaqësueset
Kalo në kategori