LAJMI I FUNDIT:

Largohet Rabiot, Juventusi ka pesë emra në listën e ngushtë

Largohet Rabiot, Juventusi ka pesë emra në listën e ngushtë

Adrien Rabiot pritet të largohet nga Juventusi në fund të sezonit si lojtar i lirë dhe drejtuesit e klubit tashmë kanë etiketuar emrat e mundshëm si zëvendësues.

Reklama

Mesfushori francez ka shumë të ngjarë të largohet nga Juventusi në fund të sezonit në ndjekje të përvojave të reja.

Me kërkesat e tij të mëdha për pagë dhe mungesën e mundshme të futbollit të Ligës së Kampionëve, zgjatja e kontratës së francezit duket të jetë një perspektivë e pamundur.

Revolucion te Juventusi: Pesë lojtarët që pritet të largohen në verë
Lexo po ashtu Revolucion te Juventusi: Pesë lojtarët që pritet të largohen në verë

Prandaj, sipas gazetarit të La Gazzetta dello Sport, Giovanni Albanese, bardhezinjtë do të kërkojnë për një mesfushor të ri në afatin e verës.

Si i tillë, Juventusi ka hartuar një listë prej pesë mesfushorësh për të zëvendësuar Rabiot këtë verë.

Kandidati ideal është objektivi i vjetër i Zonjës së Vjetër, Sergej Milinkovic-Savic, kontrata aktuale e të cilit me Lazion skadon në vitin 2024. Megjithatë, vlerësimi i serbit prej 60 milionë eurosh është një pengesë.

Davide Frattesi i Sassuolos dhe Teun Koopmeiners i Atalantës duhet të jenë një opsion më i mundshëm, me të dy që thuhet se janë të disponueshëm për një shifër midis 30 dhe 35 milionë euro.

Dyshja e Lecces, Morten Hjulmand dhe Joan Gonzalez janë shfaqur gjithashtu si objektiv i Juventusit dhe do të jenë në dispozicion për 20-25 milionë euro secili. /Telegrafi/