LAJMI I FUNDIT:

Lampard e bën prioritet transferimin e Armando Brojës

Lampard e bën prioritet transferimin e Armando Brojës

Armando Broja vazhdon ta ketë të paqartë të ardhmen e tij, edhe pse ka shumë oferta para vetës.

Reklama

Sulmuesi shqiptar u rikthye te Chelsea pas një huazimi shumë të suksesshëm te Southamptoni ku luajti sezonin e tij të parë në Ligën Premier.

20-vjeçari zhvilloi 38 ndeshje me fanellën e ‘shenjtorëve’ ku shënoi nëntë gola dhe dhuroi një asistim.

Por e ardhmja e tij vazhdon të jetë e paqartë me Chelsean që ende nuk ka vendosur nëse do ta mbajë në skuadër apo do ta shes shqiptarin gjatë verës pasi ofertat nuk mungojnë.

Newcastle United, West Ham United, Southampton e Everton janë katër skuadrat angleze që po e duan transferimin e Brojës gjatë verës.

Megjithatë trajneri që i dha debutimin me Chelsean, Frank Lampard e ka bërë prioritet transferimin e shqiptarit gjatë kësaj vere.

Glen Johnson këshillon Chelsean: Mos e largoni Armando Brojën, shqiptarit duhet t'i jepet rasti
Lexo po ashtu Glen Johnson këshillon Chelsean: Mos e largoni Armando Brojën, shqiptarit duhet t'i jepet rasti

The Mirror ka raportuar se ish-mesfushori legjendar anglez tani në rolin e trajnerit te Evertoni dëshiron me çdo kusht transferimin e Brojës si dhe të mbrojtësit Kyle Walker-Peters nga Southampton.

Për shqiptarin Everton është gati të paguaj 30 milionë euro te Chelsea, derisa për anglezin Kyle-Walker-Peter 25 milionë të tjera në drejtim të Southamptonit. /Teegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Ernest Muçi spektakolar ndaj Aston Villas me dy gola – shpallet lojtar i ndeshjes

Ernest Muçi spektakolar ndaj Aston Villas me dy gola – shpallet lojtar i ndeshjes

Ligat tjera
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori