LAJMI I FUNDIT:

Lakers në krizë të rezultateve, pësojnë humbjen e katërt radhazi

Lakers në krizë të rezultateve, pësojnë humbjen e katërt radhazi

Los Angeles Lakers janë në një formë shumë të dobët dhe në një krizë të rezultateve në ndeshjet e fundit.

Pasi kanë fituar Kupën e NBA, Lakers kanë rënie drastike në formë dhe kanë pësuar humbjen e 10-të në 13 ndeshjet e fundit.

Në sfidën e fundit ndaj Memphis Grizzlies, Lakers u mposhtën para tifozëve të tyre me 14 pikë diferencë 113:127.


Qendra Jaren Jackson ka qenë më efikasi te skuadra mysafire me 31 pikë, nëntë kërcime e një asistim.

Me lojë të mirë te fituesit u dalluan edhe Smart me 29 pikë, Bane me 24 dhe Ja Morant që shtoi 21 të tjera.

LeBron James me 32 pikë dhe Anthony Davis me 31 të tjera ishin më efikasit te Lakers, por nuk mjaftuan pasi nuk kishin përkrahjen e duhur nga bashkëlojtarët e tyre. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Andres Iniesta deklaron hapur dëshirën e tij për t’u rikthyer tek Barcelona

Andres Iniesta deklaron hapur dëshirën e tij për t’u rikthyer tek Barcelona

La Liga
Mbappe në bisedime të avancuara për ta blerë klubin tek i cili ishte afër transferimit në 2013

Mbappe në bisedime të avancuara për ta blerë klubin tek i cili ishte afër transferimit në 2013

Ndërkombëtare
Man City nis punën duke ‘hequr qafe’ lojtarin të cilin Guardiola nuk e do më në ekipin e tij

Man City nis punën duke ‘hequr qafe’ lojtarin të cilin Guardiola nuk e do më në ekipin e tij

Premier League
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga
Brenda 100 vitesh plotë 27 takime - kush ka rezultatet më të mira mes Anglisë dhe Spanjës

Brenda 100 vitesh plotë 27 takime - kush ka rezultatet më të mira mes Anglisë dhe Spanjës

Përfaqësueset
E njihni si Lamine Yamal, por asnjëri nga këta nuk është mbiemri i tij i vërtetë

E njihni si Lamine Yamal, por asnjëri nga këta nuk është mbiemri i tij i vërtetë

Përfaqësueset
Kalo në kategori