LAJMI I FUNDIT:

Lakers fitojnë me rezultat të thellë ndaj Cleveland Cavaliers, fitore ka marrë edhe Orlando Magic

Lakers fitojnë me rezultat të thellë ndaj Cleveland Cavaliers, fitore ka marrë edhe Orlando Magic

Ka përfunduar edhe një xhiro në NBA, derisa nuk pati edhe shumë befasi.

Los Angeles Lakers ka fituar me rezultat bindës ndaj Cleveland Cavaliers me rezultat 128 – 99.

Cleveland e filloi mjaftë mirë takimi dhe e fitoi çerekun e parë me rezultat 27-21, por që më pas filloi dominimi i Lakers.

https://www.youtube.com/watch?v=vYAWIQkYAOQ

Çereku i dytë u takoi atyre me pesë pikë diferencë (26-21), i treti tregoi se mysafirët ishin të pafuqishëm dhe e humbën 37-22, derisa i katërti ishte edhe më fatal për ta, duke pësuar humbje me 44-29.

LeBron James ishte shumë i disponuar për lojë ndaj ish-skuadrës së tij dhe arriti t’i merrte 31 pikë, i ndjekur nga pas prej bashkëlojtari Dëight Howard me 21 pikë.

Fitore dramatike në këtë xhiro ka marrë Orlando Magic, që e mposhti Sacramento Kings me vetëm dy pikë diferencë, 114-112.

Rezultatet e takimeve të tjera:

Detroit Pistons 110 – 117 New Orleans Pelicans

https://www.youtube.com/watch?v=zUmH40E2zsQ

Indiana Pacers 101 – 95 Philadelphia 76ers

Boston Celtics 113 – 101 Chicago Bulls

Minesota Timberwolves 104 – 117 Oklahoma City Thunder

Portland Trail Blazers 115 – 112 Charlotte Hornets. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbyllet me dramë ndeshja mes Shqipërisë dhe Kroacisë: Sigurojmë pikën e parë në Euro 2024

Mbyllet me dramë ndeshja mes Shqipërisë dhe Kroacisë: Sigurojmë pikën e parë në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Sylvinho shpërthen në emocione për barazimin dramatik me Kroacinë

Sylvinho shpërthen në emocione për barazimin dramatik me Kroacinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Gjasula futet në histori të Kampionatit Evropian me dy rekorde

Gjasula futet në histori të Kampionatit Evropian me dy rekorde

Kombëtarja e Shqipërisë
Miks emocionesh për Gjasulën - heroi i Shqipërisë paralajmëron Spanjën

Miks emocionesh për Gjasulën - heroi i Shqipërisë paralajmëron Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
LIVE: Mbyllet ndeshja, Shqipëri 2-2 Kroaci: Gjithçka çfarë ndodhi para, gjatë dhe pas ndeshjes

LIVE: Mbyllet ndeshja, Shqipëri 2-2 Kroaci: Gjithçka çfarë ndodhi para, gjatë dhe pas ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori