Kylian Mbappe duket se ka mbetur i skuqur nga Kyle Walker në tunel para çerekfinales së Kampionatit Botëror të së shtunës mbrëma.

Pasi shënoi pesë gola në turne, ylli i Paris Saint-Germain u cilësua shumë si rreziku për Anglinë dhe ai dominoi pjesën më të madhe të debateve para ndeshjes.

Në fakt, Walker u pyet gjerësisht për të dhe tha se nuk do të “shtrinte tapetin e kuq”, madje duke shtuar se ai e konsideronte Sadio Manen si një kundërshtar më të ashpër.

Imazhi: Alamy

Dhe megjithëse ata u përfshinë në një nga betejat më magjepsëse, janë shfaqur pamjet e skuadrave të rreshtuara në tunel përpara përplasjes së madhe.

Reklama

Mbappe i ofroi dorën Walkerit, por duket sikur mbrojtësi i Manchester Cityt nuk e vuri re.

Reklama

Pasi zgjati dorën për një kohë të mjaftueshme, ai përfundimisht e hoqi dorën dhe qeshi në siklet.

Imazhi: Alamy

Disa tifozë fillimisht kishin menduar se Jordan Henderson ishte ai që e la Mbappen të shtangur – duke bërë shaka se ai kishte humbur çdo mundësi që ai të nënshkruante për Liverpoolin në të ardhmen.

Por, BBC Sport konfirmoi se ishte vërtet Walker duke i dhënë Mbappes një moment të turpshëm. /Telegrafi/