LAJMI I FUNDIT:

Ky është lojtari i parë që largohet nga Manchester City

Ky është lojtari i parë që largohet nga Manchester City
Reklama

Mesfushori, Yaya Toure pritet të jetë largimi i parë nga Manchester City në verë.

Kontrata e mesfushorit me “Qytetarët” mbyllet në fund të sezonit dhe pas 6 vitesh në Mançester, Yaya Toure do të largohet.


Duke folur për mediat britanike agjenti i tij Dimtri Seluk ka thënë se nuk do të rinovojë lojtari i tij.

“Përfundimisht Yaya Toure do të largohet nga City dhe mund ta konfirmoj këtë gjë. Deri më tani kanë ardhur disa oferta nga Anglia dhe po i vlerësojmë, por nuk kemi marrë asnjë vendim”.

Toure ka zhvilluar 260 ndeshje deri më tani me Cityn dhe ka shënuar 72 gola, duke qenë protagonist ndër të tjera në titujt e fituar në sezonet 2011-2012 dhe 2013-2014. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Ndërkombëtare
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Serie A
Kalo në kategori