Miley Cyrus momentalisht është beqare pas ndarjes së saj nga muzikanti Cody Simpson, blogerja Kaitlynn Carter dhe aktori australian, Liam Hemsworth.

Reklama

Por para se të publikojë këngën e re solo “Midnight Sky”, spekulime të mëdha u zhvilluan rreth romancave që ka krijuar ndër vitesh.

“Unë e dua atë që jam aq shumë tani saqë nëse ndonjë nga ato gjëra [marrëdhëniet e kaluara] nuk do të kishin ndodhur, nuk jam i sigurt se do të kisha qenë i njëjti person”, tha këngëtarja këtë muaj për “Call Her Daddy”.

Miley Cyrus (Foto: Jamie McCarthy/VMN19/Getty Images for MTV/Guliver)

Nga romanca e hershme në ‘Disney Channel’ me Nick Jonas në lidhjen dhjetëvjeçare me Hemsworth, këtu ua sjellim dhjetë lidhjet e Miley Cyrus:

1. Tyler Posey

I dashuri i parë i Miley Cyrus nga “Teen Wolf” ka qenë Tyler Posey. Në një intervistë të vitit 2015 për “Entertainment Tonight”, aktori tha se u takua me Miley në “Doc”.

Reklama
Reklama

Ata u bënë “të dashur” kur ajo ishte shtatë vjeçe dhe ai nëntë vjeçar.

Sipas Posey, ai ka kujtime të bukura me artisten, ku atë kohë dhuroi edhe puthjen e parë.

2. Dylan Sprouse

Miley raportohet se është takuar edhe me yllin e “The Suite Life of Zack & Cody”, Dylan Sprouse. Ai bëri shaka për romancën njëditore në një episod të vitit 2008 të ‘Jimmy Kimmel Live’.

“Besoj, u takuam në setin e saj dhe u takuam. Dhe pastaj Nick Jonas kaloi pranë dhe mbaroi”, kujtoi ai.

3. Nick Jonas

Cyrus dhe Jonas u takuan më 11 qershor të vitit 2006 në një ngjarje bamirësie.

Reklama

Romanca e tyre vazhdoi të lulëzojë, ndërsa ata nuk e konfirmuan romancën që pas ndarjes në vitin 2017, një muaj pasi mbaroi turneu i tyre.

Reklama

Cyrus kishte folur në një intervistë për lidhjen me Jonas ku shtoi, “Nick dhe unë e duam njëri-tjetrin. Për dy vite radhazi ai ishte me mua 24/7. Por ishte shumë e vështirë të mbash këtë larg njerëzve”.

“Ndoshta ai do jetë miku im më i mirë për gjithë jetën time, ose do do mbarojë duke u martuar me të”, vazhdoi ajo.

4. Justin Gaston

Kur ishte 16 vjeçare, Miley gjeti dashurinë e saj të re 20 vjeçarin, Justin Gaston. Ata u takuan për nëntë muaj radhazi para se të ndaheshin në qershor të vitit 2009.

5. Liam Hemsworth

Reklama

Në xhirimet e filmit të zhanrit romancë të Nicholas Sparks, Cyrus përjetoi një dashuri reale me kolegun e saj, Liam Hemsworth.

Thashethemet për një romancë të dyshes filluan në vitin 2010 kur revista People i fotografoi duke u puthur në një aeroport. Ata konfirmuan romancën më vonë gjatë atij viti dhe u shfaqën së bashku në premierën e “The Last Song” si çift.

Reklama

“Jam shumë i lumtur që jam fejuar dhe mezi po pres një jetë të lumtur me Liam”, i tha Cyrus People në qershor 2012, pas propozimit të Hemsworth më 31 maj.

E njëjta më vonë konfirmoi se ajo humbi virgjërinë e saj nga Hemsworth në moshën 16 vjeçare.

Reklama

Me lansimin e këngës “Wrecking Ball” u njoftua edhe ndarja e tyre.

Ndërkohë, romanca e tyre me ndërprerje të vazhdueshme zgjati deri në 2019.

6. Mike Will Made – It

Disa ditë pas ndarjes nga Hemsworth, Miley u përfol për një lidhje të re. Ajo u tha se filloi një lidhje me producentin Mike Will Made – It.

Us Weekly konfirmoi në qershor 2014 se ata ishin pjesë e një artikulli. Romanca e tyre nuk u ndërtua për të zgjatur, por marrëdhënia e tyre e punës ka vazhduar. Ai madje qëndroi prapa baladës së saj rreth Hemsworth, “Slide Away”.

Reklama

7. Patrick Schwarzenegger

Në nëntor 2014, burime të shumta konfirmuan për Us Weekly se Cyrus po takohej me “mikun e saj të vjetër”, Patrick Schwarzenegger. Pesë muaj më vonë, revista People raportoi se dyshja ishin ndarë.

Reklama

“Ata janë thjesht në dy vende të ndryshme në jetën e tyre – ai është në kolegj dhe ajo është përqendruar në muzikë dhe karrierën e saj”, shpjegoi një burim.

8. Stella Maxwell

Më pas, Cyrus ka qenë në një lidhje dashurie me modelen Stella Maxwell, pasi u fotografuan duke u puthur në vitin 2015.

“Unë jam shumë e hapur për këtë – unë jam panseksuale”, tha ajo, duke shtuar, “Unë jam 22. Unë jam duke shkuar në takime, por unë ndryshoj stilin tim çdo dy javë, e lëre më me kë jam me”, tha ajo gjatë një interviste.

Reklama

9. Kaitlynn Carter

Një ‘selfie’ e postuar me Kaitlynn Carter më 9 gusht nxiti spekulime për një romancë mes tyre. Atë muaj, Carter u nda nga bashkëshorti Brody Jenner dhe Cyrus u nda nga aktori australian.

Reklama

Më 21 shtator, pas një muaji së bashku, People raportoi se dyshja u ndanë, por akoma janë ‘shoqe të mira’.

10. Cody Simpson

Muajin tjetër, Cyrus filloi takimet me shokun e saj shumëvjeçar, muzikantin Cody Simpson.

Më 13 gusht, një vit që nga dita kur u nda Liam nga Miley, u raportua se Cyrus u nda nga Simpson.

Artistja e konfirmoi këtë gjatë një ‘live’ në Instagram.

“Tashmë e dini që unë dhe i dashuri im jemi ndarë. Ajo u konfirmua nga një ‘burim i besueshëm’ edhe pse askush nuk është i besueshëm në një marrëdhënie përveç individëve që po marrin pjesë në të”, shpjegoi ajo. /Telegrafi/

Reklama