LAJMI I FUNDIT:

Kush është Jennifer ‘Jenn’ Goicoechea, e dashura aktuale e Usher?

Kush është Jennifer ‘Jenn’ Goicoechea, e dashura aktuale e Usher?
Foto: Getty Images

Usher ka mahnitur audiencën me muzikën dhe praninë e tij skenike që nga vitet ’90.

Ndërsa karriera e tij muzikore vazhdon e rritet, jeta e tij e dashurisë me Jenn Goicoechea, ka qenë gjithashtu një temë me interes.

Artisti ikonë i R&B ka qenë i martuar dy herë më parë.


Foto: Getty Images

Martesa e tij e parë ishte me stilisten Tameka Foster në 2007, duke rezultuar në dy djem, Usher “Cinco” Raymond V dhe Naviyd Ely Raymond.

Martesa u përball me sfida, duke çuar në një divorc të finalizuar në nëntor 2009.

Të gjitha lajmet nga Usher
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Usher

Në shtator të vitit 2015, Usher u martua me të dashurën dhe menaxheren e tij, Grace Miguel, por që u divorcuan në 2018.

Foto: Getty Images

“Pas shumë mendimeve dhe konsideratave, kemi vendosur reciprokisht të ndahemi si çift. Ne mbetemi thellësisht të lidhur, miq të dashur, të cilët do të vazhdojnë të mbështesin njëri-tjetrin në fazat e ardhshme të jetës sonë”, thuhet në deklaratën e përbashkët të ish-çiftit.

Një vit më vonë, Usher filloi një kapitull të ri në jetën e tij të dashurisë me Jennifer “Jenn” Goicoechea.

Ndërsa çifti aktualisht nuk është i martuar, ata kanë dy fëmijë së bashku: një vajzë të quajtur Sovran dhe një djalë të quajtur Sire Castrello.

Kush është Jennifer “Jenn” Goicoechea?

Goicoechea, 40 vjeçare, krenohet me një karrierë të suksesshme në industrinë e argëtimit.

E rritur në Miami me një sfond të trashëgimisë italiane dhe porto-rikane, ajo mësoi nga nëna e saj, Barbara Goicoechea, një menaxhere e njohur prodhimi.

Duke filluar si asistente e Ciaras, Jenn u ngjit në rangjet dhe krijoi biznesin e saj, Boogs’N’Effect Management. Më vonë, ajo u bë nënkryetare e lartë e A&R në Epic Records, duke fituar njohjen si një nga lojtarët e R&B/Hip-Hop Poëer të Billboard në 2020 dhe 2021.

Sfondi arsimor i Goicoechea përfshin studimin e arteve në Universitetin Full Sail në Florida.

Përvojat dhe arritjet e saj të ndryshme nxjerrin në pah suksesin e saj profesional dhe partneritetin dinamik që ndan me Usher. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Në trend Magazina

Më shumë
Me një shqipe të rrjedhshme, Bebe Rexha iu drejtohet shqiptarëve të Kosovës: Jam shumë e lumtur që po vij në Prishtinë

Me një shqipe të rrjedhshme, Bebe Rexha iu drejtohet shqiptarëve të Kosovës: Jam shumë e lumtur që po vij në Prishtinë

Magazina
Investimet e mëdha të Modric - ka një shtëpi luksoze në Zarë, një apartament në Zagreb e një vilë në Madrid

Investimet e mëdha të Modric - ka një shtëpi luksoze në Zarë, një apartament në Zagreb e një vilë në Madrid

Magazina
Arilena Ara publikon fotografi provokuese nga festa e ditëlindjes së 26-të

Arilena Ara publikon fotografi provokuese nga festa e ditëlindjes së 26-të

Magazina

"Është vetëm një", modelja shqiptare publikon në rrjete sociale Lepa Brenan

Magazina
Rita Ora shkëlqen me paraqitjen e zjarrtë në Lisbonë, ndërsa duket atraktive para mijëra fansave

Rita Ora shkëlqen me paraqitjen e zjarrtë në Lisbonë, ndërsa duket atraktive para mijëra fansave

Magazina
Bashkë prej shumë muajsh - Erolld Belegu dhe Diola Dosti e shprehin dashurinë edhe përmes fotografive

Bashkë prej shumë muajsh - Erolld Belegu dhe Diola Dosti e shprehin dashurinë edhe përmes fotografive

Magazina
Kalo në kategori