LAJMI I FUNDIT:

Kush është Ivana Knoll? Tifozja e zjarrtë e Kroacisë për të cilën thuhet se është beqare

Kush është Ivana Knoll? Tifozja e zjarrtë e Kroacisë për të cilën thuhet se është beqare
Foto: Instagram

Kroacia ka qenë një nga shkëndijat e ndritshme të Kupës së Botës 2022, duke sfiduar shanset për të arritur në gjysmëfinale në Katar.

Reklama

Ndërsa paraqitjet në fushë kanë qenë veçanërisht spektakolare, një zeshkane në tribuna ka rënë në sy të tifozëve anembanë globit.

Ivana Knoll është parë shpesh në tribuna duke mbështetur ekipin e saj, e veshur me ngjyrat e vendit gjatë garës së tyre në turne.

View this post on Instagram

A post shared by Ivana Knöll (@knolldoll)

Kush është Ivana Knoll?

Knoll (30 vjeçare) është një modele e njohur kroate dhe influencuese e mediave sociale.

30-vjeçarja ka mbi 2.5 milionë ndjekës në Instagram dhe faqja e saj ka ‘shpërthyer’ gjatë kohës së saj në Katar.

Foto: Screenshot/Instagram

Si themeluese dhe pronare e markës së veshjeve ‘wearknolldoll’, modelja ka shfaqur veshjet edhe në paraqitjet që bëri në Kampionat Botëror.

Një tifoz i Kroacisë 'vjedh' vëmendjen nga Ivana Knoll duke ia ndërprerë intervistën
Lexo po ashtu Një tifoz i Kroacisë 'vjedh' vëmendjen nga Ivana Knoll duke ia ndërprerë intervistën

Kjo ka përfshirë disa veshje mbresëlënëse të cilat shfaqin flamurin e Kroacisë.

View this post on Instagram

A post shared by Ivana Knöll (@knolldoll)

Ku ka lindur Ivana Knoll dhe përse e mbështet Kroacinë?

Disa fansa mund të habiten kur mësojnë se Knoll në fakt nuk ka lindur në Kroaci, sipas disa burimeve.

Ajo lindi në Frankfurt, Gjermani, ku kaloi shtatë vjet përpara se të transferohej në Bosnje dhe Hercegovinë.

Pra, pse e mbështet ajo Kroacinë? Epo, ajo aktualisht banon në Zagreb dhe është tifoze e kombëtares.

View this post on Instagram

A post shared by Ivana Knöll (@knolldoll)

Me kë është dhe me kë ka qenë në lidhje?

Knoll e mban jetën e saj private tejet hermetike, duke mos shfaqur të dashurin në rrjetet sociale.

Ndaj fansat kanë spekuluar se ajo aktualisht është beqare por kjo nuk dihet.

View this post on Instagram

A post shared by Ivana Knöll (@knolldoll)

E njëjta gjë vlen edhe për ish të dashurit e saj, të cilët padyshim që do të befasohen tani pas ngritjes së famës së saj në Katar.

Knoll me siguri do të ketë shumë fansa kur të kthehet në Kroaci meqenëse modelja shpreson të kthehet në Zagreb me trofeun së bashku me Kroacinë. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Ivana Knöll (@knolldoll)

Në trend Magazina

Më shumë
Rita Ora duket 'e zjarrtë' që në mëngjes me një paraqitje atraktive pas mbarimit të stërvitjes në Sydney

Rita Ora duket 'e zjarrtë' që në mëngjes me një paraqitje atraktive pas mbarimit të stërvitjes në Sydney

Magazina
Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Magazina
Luana tërheqëse me kostum larjeje

Luana tërheqëse me kostum larjeje

Magazina
Leonardo DiCaprio mundohet të mos vihet re në Londër, teksa fshihet pas një maske dhe kapeleje të zezë

Leonardo DiCaprio mundohet të mos vihet re në Londër, teksa fshihet pas një maske dhe kapeleje të zezë

Magazina
U përfolën për një projekt filmik, Luizi dhe Olta ndajnë pamjet e para teksa punojnë bashkë

U përfolën për një projekt filmik, Luizi dhe Olta ndajnë pamjet e para teksa punojnë bashkë

Magazina
Publikohet dokumenti që vërteton se kurorëzimi i Luizit me Kiarën ishte fiktiv, fituesi i BBVA rezulton beqar në gjendjen civile

Publikohet dokumenti që vërteton se kurorëzimi i Luizit me Kiarën ishte fiktiv, fituesi i BBVA rezulton beqar në gjendjen civile

Magazina
Kalo në kategori