LAJMI I FUNDIT:

Kurti nis takimin me emisarin gjerman, Sarrazin

Kurti nis takimin me emisarin gjerman, Sarrazin

Kryeministri Albin Kurti ka nisur takimin me emisarin gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin.

Telegrafi merr vesh se takimi është duke u zhvilluar në Qeverinë e Kosovës.


Vizita e emisarit gjerman vjen pas sulmeve terroriste ndaj Policisë së Kosovës, ku u vra një polic, një u plagos dhe një tjetër u lëndua.

Gjermania dje dënoi sulmet ndaj Policisë së Kosovës, ndërsa paralajmëruan vizitën e emisarit Sarrazin në Kosovë.

Policia e Kosovës më 24 shtator u sulmua nga grupe kriminale në veri, ku u vra polici Afrim Bunjaku, një tjetër polic u plagos dhe një u lëndua.

Pas aktit terrorist, rreth 30 persona të armatosur u fshehën në manastirin në Banjskë. Policia e Kosovës ftoi personat e armatosur të dorëzohen por ata vazhduan me sulme ndaj policisë, transmeton Telegrafi.

Policia njoftoi gjatë ditës së diel, se janë vrarë tre sulmues, si dhe ka arritur të arrestojë dy sulmues, dhe katër persona tjerë të cilët dyshohen se janë përfshirë me sulmin terrorist. /Telegrafi/