LAJMI I FUNDIT:

Ku janë ata tani? Lojtarët që startuan në fitoren e BVB-së 4-1 ndaj Realit (Foto/Video)

Ku janë ata tani? Lojtarët që startuan në fitoren e BVB-së 4-1 ndaj Realit (Foto/Video)

Gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve gjithmonë dhurojnë spektakël.

Këtë herë kujtojmë atë në mes Borussia Dortmundit dhe Real Madridit katër vjetër më parë.

Po flasim për ndeshjen e parë në Westfalenstadion, të cilën vendasit e fituan me rezultat 4-1.

https://www.youtube.com/watch?v=xDrANEKIsKc

Në këtë takim Robert Lewandoski shënoi katër golat për BVB-në, ndërsa për Los Blancos golin e nderit e shënoi Cristiano Ronaldo, transmeton Telegrafi.

Por, cfarë ka ndodhur me lojtarët që startuan në atë takim, ku ndodhen ata tani? Më poshtë keni detajet:

Borussia Dortmund:

Portier: Roman Weidenfeller

Mosha: 37

Paraqitjet për BVB-në: 450

Klubi aktual: Borussia Dortmund

Mbrojtës i djathtë: Lukasz Piszczek

Mosha: 32

Paraqitjet për BVB-në: 267

Klubi aktual: Borussia Dortmund

Qendër mbrojtës: Mats Hummels

Mosha: 28

Paraqitjet për BVB-në: 309

Klubi aktual: Bayern Munich

Qendër mbrojtës: Neven Subotic

Mosha: 28

Paraqitjet për BVB-në: 258

Klubi aktual: Borussia Dortmund

Mbrojtës i majtë: Marcel Schmelzer

Mosha: 29

Paraqitjet për BVB-në: 319

Klubi aktual: Borussia Dortmund

Mesfushor qendror: Ilkay Gundogan

Mosha: 26

Paraqitjet për BVB-në: 157

Klubi aktual: Manchester City

Mesfushor qendror: Sven Bender

Mosha: 28

Paraqitjet për BVB-në: 216

Klubi aktual: Bayer Leverkusen

Mesfushor i djathtë: Jakub Blaszczykowski

Mosha: 31

Paraqitjet për BVB-në: 253

Klubi aktual: Wolfsburg

Mesfushor sulmues: Mario Gotze

Mosha: 25

Paraqitjet për BVB-në: 120

Klubi aktual: Borussia Dortmund

Sulmues i majtë: Marco Reus

Mosha: 28

Paraqitjet për BVB-në: 189

Klubi aktual: Borussia Dortmund

Sulmues: Robert Lewandowski

Mosha: 29

Paraqitjet për BVB-në: 187

Klubi aktual: Bayern Munich

Real Madrid:

Portier: Diego Lopez

Mosha: 35

Paraqitjet për Realin: 73

Klubi aktual: Espanyol

Mbrojtës i djathtë: Raphael Varane

Mosha: 24

Paraqitjet për Realin: 195

Klubi aktual: Real Madrid

Qendër mbrojtës: Pepe

Mosha: 34

Paraqitjet për Realin: 334

Klubi aktual: Besiktas

Qendër mbrojtës: Sergio Ramos

Mosha: 31

Paraqitjet për Realin: 531

Klubi aktual: Real Madrid

Mbrojtës i majtë: Fabio Coentrao

Mosha: 29

Paraqitjet për Realin: 100

Klubi aktual: Sporting

Mesfushor qendror: Xabi Alonso

Mosha: 35

Paraqitjet për Realin: 236

Klubi aktual: I pensionuar

Mesfushor qendror: Luka Modric

Mosha: 32

Paraqitjet për Realin: 221

Klubi aktual: Real Madrid

Mesfushor qendror: Sami Khedira

Mosha: 30

Paraqitjet për Realin: 161

Klubi aktual: Juventus

Sulmues i djathtë: Mesut Ozil

Mosha: 29

Paraqitjet për Realin: 159

Klubi aktual: Arsenal

Sulmues i majtë: Cristiano Ronaldo

Mosha: 32

Paraqitjet për Realin: 399

Klubi aktual: Real Madrid

Sulmes: Gonzalo Higuain

Mosha: 29

Paraqitjet për Realin: 264

Klubi aktual: Juventus

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Ndërkombëtare
Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Ndërkombëtare
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Kalo në kategori