LAJMI I FUNDIT:

Kroacia dhe Franca në sfidën e Ligës së Kombeve – formacionet zyrtare

Kroacia dhe Franca në sfidën e Ligës së Kombeve – formacionet zyrtare

Në stadiumin e qytetit në Poljud, Kroacia është nikoqire e Francës në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Dy përfaqësueset bëjnë pjesë në Grupin 1 të Ligës A dhe kjo është sfida e tyre e parë grupore.


Nuk do të mungojë një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Zlatko Dalic dhe Didier Deschamps, të cilët i kanë zgjedhur skuadrat që do të luajnë nga fillimi.

Formacioni startues i Kroacisë: Livakovic; Juranovic, Erlic, Vida, Barisic; Brozovic, Kovacic, Modric; Majer, Budimir, Brekalo.

Formacioni startues i Francës: Maignan; Pavard, Kimpembe, Saliba, Digne; Rabiot, Guendouzi, Tchouameni, Diaby; Ben Yedder, Nkunku.

(Foto: uefa.com)

Sfida tjetër e këtij grupi zhvillohet ndërmjet Austrisë dhe Danimarkës në Ernst Happel Stadion.

Formacioni startues i Austrisë: Pentz; Trimmel, Posch, Friedl, Alaba; Ljubicic, Schlager, Laimer, Seiwald; Baumgartner; Kalajdzic.

Formacioni startues i Danimarkës: Schmeichel; Kristensen, Nelsson, Vestergaard, Andersen; Maehle, Hojbjerg, Jensen, Eriksen; Braithwaite, Poulsen.

/Telegrafi/

(Foto: uefa.com)

Në trend Sport

Më shumë
Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Boks
Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Boks
Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

La Liga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Serie A
Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Premier League
Kalo në kategori