LAJMI I FUNDIT:

Krenar sa më s’ka, bëhet virale festa e babait të Lamine Yamal pas golit ndaj Francës

Krenar sa më s’ka, bëhet virale festa e babait të Lamine Yamal pas golit ndaj Francës

Babai i Lamine Yamal, Mounir Nasroui ka festuar si i ‘çmendur’ golin e sulmuesit spanjoll ndaj Francës në gjysmëfinale të Euro 2024.

Spanja ka marrë një fitore të madhe me rikthim 2-1 ndaj Francës në gjysmëfinales e së martës mbrëma, duke siguruar një vend në finalen e madhe.

Golat në këtë ndeshje u Randal Kolo Muani (9’) për Francë, ndërsa Lamine Yamal (21’) dhe Dani Olmo (25’) për Spanjën.


Goli ndaj Francës, Lamine Yamal theu rekordin e legjendarit Pele
Lexo po ashtu Goli ndaj Francës, Lamine Yamal theu rekordin e legjendarit Pele

Megjithatë, vëmendjen e mori të gjithën sensacioni 16-vjeçar, Lamine Yamal, i cili theu rekordin si golashënuesi më i ri në histori të Kampionateve Evropiane.

Përveç kësaj, Yamal u bë lojtari më i ri ndonjëherë që merr çmimin ‘Lojtari i ndeshjes’.

Jo vetëm në gjysmëfinalen e Euro 2024, Yamal i kishte shënuar edhe Francës U17 një gol të ngjashëm një vit më parë
Lexo po ashtu Jo vetëm në gjysmëfinalen e Euro 2024, Yamal i kishte shënuar edhe Francës U17 një gol të ngjashëm një vit më parë

Kjo nuk është e gjitha pasi vëmendjen e mori edhe babai i yllit të Barcelonës, Mounis Nasroui me festen e tij.

Babai i Yamal u pa shumë i gëzuar dhe duke festuar si i çmendur në shkallët e stadiumit ‘Allianz Arena’ pas golit të 16-vjeçarit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

La Liga
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Ylli i Chelseat kapet me rivalin në ndeshje miqësore vetëm pas dy minutave lojë

Ylli i Chelseat kapet me rivalin në ndeshje miqësore vetëm pas dy minutave lojë

Premier League
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Kalo në kategori