LAJMI I FUNDIT:

Jo vetëm në gjysmëfinalen e Euro 2024, Yamal i kishte shënuar edhe Francës U17 një gol të ngjashëm një vit më parë

Jo vetëm në gjysmëfinalen e Euro 2024, Yamal i kishte shënuar edhe Francës U17 një gol të ngjashëm një vit më parë

Lamine Yamal ka qenë lojtari kryesor i Spanjës në fitoren 2-1 ndaj Francës me përmbysje.

Talenti i madh i Barcelonës ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm ndaj Francës, për të barazuar shifrat në 1-1.

Vetëm katër minuta më vonë, Dani Olmo realizoi për t’i dhënë Spanjës fitoren.


Goli ndaj Francës, Lamine Yamal theu rekordin e legjendarit Pele
Lexo po ashtu Goli ndaj Francës, Lamine Yamal theu rekordin e legjendarit Pele

Megjithatë Yamal e kishte ndëshkuar Francën edhe vitin e kaluar, por në gjeneratën U17 me një gol identik.

UEFA ka publikuar golin e shënuar të Yamal në gjysmëfinalen e Euro U17 në vitin 2023, kur Yamal realizoi një gol të ngjashëm pikërisht ndaj francezëve.

Kujtojmë që Yamal u bë futbollisti më i ri në histori të një Evropiani që realizoi gol. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Como përtej të gjitha pritshmërive, ish-yjet e Man Utd dhe Liverpoolit pritet t’i bashkohen

Como përtej të gjitha pritshmërive, ish-yjet e Man Utd dhe Liverpoolit pritet t’i bashkohen

Serie A
Top ylli i Manchester Cityt refuzon kontratën e re dhe po kërkon largimin

Top ylli i Manchester Cityt refuzon kontratën e re dhe po kërkon largimin

Serie A
Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Përfaqësueset
Cucurella tregon emrin e yllit anglez për të cilin shpreson të mos luajë në finale të Euro 2024

Cucurella tregon emrin e yllit anglez për të cilin shpreson të mos luajë në finale të Euro 2024

Përfaqësueset
Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

La Liga
Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori