Kosova U21 nuk merr më shumë se një pikë në udhëtim ndaj Bullgarisë

Përfaqësuesja e Kosovës për grupmoshat U21 ka barazuar me rezultat 1-1 ndaj Bullgarisë në udhëtim, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikim në Evropianin e të rinjëve.

Kosova kaloi në avantazh shumë herët, më saktë në minutën e tetë ku protagonist kryesor ishte Ardit Tahiri i cili shënoi nga pika e bardhë e penalltisë.

Ata nuk u zmbrapsën pas golit të shënuar dhe patën një mundësi tjetër shënimi në minutën e 30-të por goditja e Arian Llugiqit u ndal nga portieri vendas.

Deri në fund të pjesës së parë nuk pati më raste të mira shënimi dhe dy skuadrat shkuan në pushim mes pjesëve me epërsinë minimale të Kosovës.

Në pjesën e dytë pati një iniciativë të lehtë të vendasve të cilët u vunë në kërkim të golit të barazimit.

Bullgaria gjeti rrugën e rrjetës krejt në fund të ndeshjes, më saktësisht në minutën e 92-të përmes Jelenkovic.

Tanët paraprakisht ishin me një lojtar më pak në fushë pas përjashtimit të Andi Hotit me karton të kuq në minutën e 82-të.

Pas këtij barazimi Kosova tani ka tri ndeshje radhazi pa fitore në grupin D dhe mban pozitën e katërt në grup me po aq pikë, pesë më pak se lideri Polonia që ka nëntë sosh.

Ndeshjen e radhës Kosova e luan pikërisht ndaj Bullgarisë në “Fadil Vokrri”, sfidë kjo që do të zhvillohet pas një muaji./Telegrafi/

Sensacioni i Dortmundi humbet fluturimin me ekipin e parë për në Paris për shkak të provimeve të shkollës së mesme

Edon Zhegrova realizoi gol

Edon Zhegrova realizoi gol "alla Messi" kundër Lyonit - por Fonseca i kërkon falje për atë që i bëri gjatë ndeshjes

Lajme të mira nga infermieria për Bayernin – tre yjet kthehen nga lëndimi për ndeshjen me Real Madridin

Paul Pogba po e lë përfundimisht futbollin? Ai ka nisur karrierën e re në një profesion tjetër

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Po e kërkon e gjitha Evropa, sensacioni i River Plates ka vendosur të luajë për Real Madridin