LAJMI I FUNDIT:

Kosova U21 e nis me fitore, shkatërron Andorrën në shtëpinë e saj

Kosova U21 e nis me fitore, shkatërron Andorrën në shtëpinë e saj

Kosova U21 e ka nisur me fitore fushatën kualifikuese për Evropianin 2021 duke e mposhtur Andorrën me rezultat 4-0.

Reklama

Një paraqitje shumë e mirë e të besuarve të Rafet Prekazit, që të gjitha golat i shënuan në pjesën e parë.

Ardit Gashi ishte i pari që hapi serinë e golave në minutën e 4-të, kur shënoi nga pika e bardhë.

Në minutën e 30-të rezultatin e dyfishoi sulmuesi gjilanas Mirlind Daku.

Vetëm dy minuta më pas në listën e realizatorëve u shkrua edhe Lirim Mema.

Krejt në fund të kësaj pjesëloje, Eris Abedini u përkujdes për rezultatin final, 4-0.

Në pjesën e dytë Kosova e menaxhoi lojën e saj.

Në minutat e fundit debutuan edhe emra si Donat Hasani, Kreshnik Krasniqi, Blend Baftiu dhe Leonard Vitia.

Pas disa ditësh Kosova e pret Turqinë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ligat tjera
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori