Përfaqësuesja e Kosovës është nikoqire e Gjibraltarit në një miqësore të aranzhuar muaj më parë.

Dardanët janë në formë të lartë duke pasur formë superiore me 15 ndeshje pa humbje në të gjitha garat.

Kjo statistikë e mirë mund të vazhdoj për ekipin e Bernard Challandes edhe sot (e enjte) në takimin miqësore me Gjibraltarin.

Kosova i kompleton stërvitjet për miqësoren ndaj Gjibraltarit Kosova i kompleton stërvitjet për miqësoren ndaj Gjibraltarit

Kosova ka shfrytëzuar pushimin ndërkombëtar për të aranzhuar një miqësore me kombëtaren e vogël, e cila do të zhvillohet në Fadil Vokrri nga ora 18:00.

Ekipi jonë ka kryer të gjitha përgatitjet dhe është gati për këtë takim, ndërsa Challandes pritet t’i jap mundësi lojtarëve që kanë luajtur më pak deri më tani.

Challandes: Do të ketë ndryshime edhe në portë ndaj Gjibraltarit Challandes: Do të ketë ndryshime edhe në portë ndaj Gjibraltarit

Ibrahim Dreshevic, Lirim Kastrati, Visar Bekaj, Arbenit Xhemajli dhe Bernard Berisha pritet të luajnë nga minuta e parë.

Kjo miqësore do të jetë edhe si test para ndeshjes së hënës, ku Kosova do ta luaj përsëri në shtëpi ndaj Malit të Zi në kuadër të eliminatoreve për Euro 2020. /Telegrafi/