LAJMI I FUNDIT:

Kosova e mbyll me epërsi dhe dominim pjesën e parë ndaj Moldavisë

Kosova e mbyll me epërsi dhe dominim pjesën e parë ndaj Moldavisë
Festa pas golit (Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi)
Reklama

Përfaqësuesja e Kosovës e ka mbyllur pjesën e parë në epërsi 1-0 ndaj Moldavisë në kuadër të ndeshjes së fundit në grupet e Ligës së Kombeve.

Dardanët e kanë zhvilluar një pjesë të parë të mirë, duke dominuar ndeshjen, menaxhuar lojën dhe duke gjetur edhe golin e vetëm në këtë pjesë.


Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 31-të të ndeshjes me anë të Lirim Kastratit, i cili shënoi një gol të bukur pas topit të kthyer nga mbrojtja kundërshtare.

Kosova në epërsi ndaj Moldavisë, Lirim Kastrati gjen golin e parë me Dardanët
Lexo po ashtu Kosova në epërsi ndaj Moldavisë, Lirim Kastrati gjen golin e parë me Dardanët

Kosova ishte më e mirë edhe në posedimin e topit, duke menaxhuar në 69 për qind të lojës, për dallim nga Moldavia me 31 për qind.

Goditjet në portë ishin 7-6 në të mirë të Kosovës, ku 3-1 ishin në portë, ndërsa kartonë të verdhë morën vetëm mysafirët.

Edhe tek pasimet Kosova ishte dukshëm më e mirë me 348 pasime, nga to 307 të saktë, për dallim nga Moldavia me 116 pasime, 79 të sakta.

Më poshtë i keni statistikat e pjesës së parë:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

Ligat tjera
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

La Liga
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori