Kosova me dy mungesa të mëdha për ndeshjet e nëntorit

Herolind Shala dhe Benjamin Kololli do të mungojnë te Përfaqësuesja e Kosovës në ndeshjet e nëntorit shkaku i ndëshkimeve ndaj Greqisë.

Dardanët morën një barazim të vlefshëm në udhëtim te Greqia me rezultat 0-0 në ndeshjen e vlefshme për Grupin 3 në Ligën C të Ligës së Kombeve.

Megjithatë, Kosova humbi dy lojtarë në këtë ndeshje shkaku i ndëshkimeve më kartonë.

Gjithçka çfarë ndodhi minutë pas minute në përballjen Greqi-Kosovë
Lexo po ashtu Gjithçka çfarë ndodhi minutë pas minute në përballjen Greqi-Kosovë

I pari është kapiteni Herolind Shala, i cili u ndëshkua me të verdhë në minutën e 19-të, ndërsa i dyti Benjamin Kololli që mori të kuq pas ndeshjes shkaku i protestave.

Shala ka plotësuar numrin e kartonëve dhe pritet të mungojë vetëm një ndeshje, ndërsa Kololli ka të ngjarë të humb dy ndeshjet shkaku i të kuqit direkt.

Me 15 nëntor, Kosova do të luajë në udhëtim te Sllovenia, ndërsa më 18 nëntor e pret në shtëpi Moldavinë. /Telegrafi/

Real Madrid, kampion i La Ligas për herë të 36-të në historinë e klubit

“Nëse jemi këtu, është për shkak të tij”, Ancelotti i jep merita top yllit të ekipit për suksesin e Real Madridit

Katër gjërat pozitive në fitoren e Real Madridit: Guler shet bileta, Bellingham ‘Pichichi’, kthehet Cortuois dhe Modric me 'kontratë' të re

Titulli i fituar i La Ligës shënon një rekord historik për presidentin Florentino Perez

Girona ‘likuidon’ Barcelonën, shkruan historinë për vete dhe ‘asiston’ Real Madridin

Thomas Tuchel konfirmon një mungesë të madhe të Bayernit për ndeshjen me Real Madridin