LAJMI I FUNDIT:

Koeman refuzoi mundësinë për ta transferuar Kessien te Barcelona verën e kaluar

Koeman refuzoi mundësinë për ta transferuar Kessien te Barcelona verën e kaluar

Mesfushori i Milanit, Franck Kessie mund të ishte transferuar te Barcelona vitin e kaluar, por u refuzua nga trajneri i atëhershëm, Ronald Koeman.

Barcelona është e prirur të nënshkruajë një mesfushor që mund të pasojë Sergio Busquets në qendër të mesfushës së tyre.

Ata kanë qenë për disa kohë në kërkim dhe Georginio Wijnaldum ishte në prag të të qenit ai i transferuari derisa Paris Saint-Germain e vodhi atë në minutën e fundit.

Emri që del në pah tani është mesfushori i Milanit, Franck Kessie. Kontrata e tij në San Siro përfundon këtë verë dhe Barcelona, ​​për shkak të situatës së saj financiare, po i kushton vëmendje mundësive të tregut.

Reklama

Barcelona e konsideroi Kessien edhe verën e kaluar, por skuadra e Ronald Koeman e përjashtoi atë me bazën se ai nuk kishte cilësinë e mjaftueshme teknike për të luajtur në Camp Nou. Por, Barcelona po i hedh një sy tjetër, megjithëse nuk dihet nëse Xavi Hernandez e sheh atë si të ardhmen e mesfushës së tij.

Reklama

Kessie, i cili ka bërë 52 paraqitje për kombëtaren e Bregut të Fildishtë, iu bashkua Milanit në verën e vitit 2019 nga rivalët e Serie A, Atalanta, pasi kaloi dy vjet në huazim në San Siro para kësaj.

Ai ka bërë 207 paraqitje për Milanin që atëherë, duke shënuar 36 gola dhe duke kontribuar 16 asistime për kuqezinjtë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Bundesliga
Kalo në kategori